Optymalne użytkowanie i zastosowanie podnośników elektrycznych

Optymalne użytkowanie i zastosowanie podnośników elektrycznych

Podesty ruchome elektryczne stanowią znaczącą część rynku tych urządzeń. Każdy ceniący się producent zwyżek posiada w swoim katalogu urządzenia zasilane za pomocą akumulatorów. Ten sposób zasilania jest szczególnie pożądany przez operatorów podestów pracujących na terenie istniejących hal przemysłowych czy produkcyjnych.

Podnośniki elektryczne – ich przeznaczenie oraz użytkowanie

Zdecydowanie najbardziej popularne spośród zwyżek elektrycznych są podesty nożycowe. Urządzenia te przez ludzi z branży potocznie zwane są nożycówkami. Operatorzy cenią sobie te urządzenia ze względu na ogumienie jasne niebrudzące, a także kompaktowe wymiary które umożliwią pracę w naprawdę wąskich przestrzeniach. Podesty teleskopowo-przegubowe elektryczne są równie popularne co urządzenia nożycowe.

Podnośniki elektryczne są wyposażone w akumulatory kwasowe. Aby zapewnić im odpowiednią żywotność konieczne jest regularne ładowanie baterii. Należy pamiętać aby skontrolować stan naładowania baterii przed rozpoczęciem prac na podeście. W przypadku niskiego poziomu naładowania należy wstrzymać się z pracami do momentu pełnego naładowania akumulatorów.
Niedopuszczalna jest praca na podeście w trakcie ładowania. Takie działanie wpływa bardzo negatywnie na żywotność akumulatorów. Nowoczesne modele posiadają fabrycznie wbudowane blokady które nie pozwalają na pracę w trakcie tej czynności. Ładowanie podestów ruchomych powinno trwać około 12-14 godzin. Zapewni to możliwość pracy w przedziale 6-8 godzin. W zależności od rodzaju wykonywanych prac.

Jakie jest zastosowanie podestów ruchomych ?

Podesty ruchome są zaliczane do grupy maszyn, które mają szerokie zastosowanie w budownictwie, a także w przemyśle i różnego rodzaju usługach. Kluczowym zadaniem zwyżek jest transportowanie ludzi wraz z narzędziamina określoną wysokość. Wykorzystywanie podestów ruchomych możliwe jest nie tylko w branży budowlanej czy w przemyśle, ale również w sektorze usług elektrycznych oraz klimatyzacyjnych. Najczęściej podesty ruchome można zobaczyć przy realizowaniu różnorodnych prac wysokościowych, np. przy myciu okien, jak również w pracach magazynowych czy montażowo-remontowych.

Rodzaje wykorzystywanego sprzętu:

  • podesty nożycowe elektryczne oraz spalinowe
  • podesty teleskopowo przegubowe elektryczne oraz spalinowe
  • podesty masztowe
  • podnośniki na gąsienicach
  • ładowarki teleskopowe

Aby wynająć tego rodzaju maszyny należy skontaktować się z firmą oferującą takie usługi ustalić szczegóły. Klientom oferowane są nowoczesne zwyżki na wynajem, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Dodatkowo warto zastanowić się nad szkoleniem na operatorów zwyżek oraz ładowarek teleskopowych. Każdy klient wynajmujący musi być świadomy, że aby pracować na zwyżkach lub ładowarkach teleskopowych musi posiadać ważne uprawnienia.

Redakcja

Powiązane wpisy