Jak odbywa się leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Jak odbywa się leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie endodontyczne prowadzone jest wtedy, gdy ząb ulega znacznej próchnicy, martwicy lub ze wskazań protetycznych. W określonych przypadkach konieczne jest wykonanie leczenia pod mikroskopem.

Gabinet stomatologiczny i klinika dentystyczna Toruń – również tam można skorzystać z zabiegów endodontycznych pod mikroskopem. Doświadczony stomatolog w Toruniu zapewni wtedy kompleksową pomoc.

Czym jest leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe, czyli endodontyczne polega na usunięciu z wnętrza zęba zmienionej chorobowo miazgi oraz opracowaniu kanałów korzeniowych. Następnie wnętrze zęba wypełnianie jest płynną gutaperką, a jego korona jest odbudowywana.

Takie leczenie wykonuje się także ze wsparciem specjalnego mikroskopu endodontycznego. Urządzenie to powiększa obszar zabiegowy, dlatego stomatolog może wykonać je precyzyjnie, z większą szansą powodzenia nawet w trudnych przypadkach. Leczenie to jest przeprowadzane w gabinetach w sektorze dentysta Toruń oraz w całym kraju. Gabinet lub klinika dentystyczna w Toruniu czy w innym mieście muszą zatem posiadać specjalne wyposażenie.

Wskazania do leczenia zęba pod mikroskopem:

  • nietypowy kształt zęba
  • wąskie, kręte kanały korzeniowe
  • leczenie zęba po urazach – złamaniach, ukruszeniu
  • pozostawienie w kanałach elementów złamanych narzędzi
  • reendo – ponowne leczenie kanałowe

Dla pacjenta zabieg pod mikroskopem, jaki wykonuje stomatolog Toruń lub w innej wybranej lokalizacji, przebiega tak samo, jak bez użycia tego narzędzia. Podczas procedury lekarz korzysta wtedy z mikroskopu znajdującego się na specjalnym wysięgniku nad pacjentem.

Gdzie można wykonać leczenie endodontyczne pod mikroskopem?

Prywatny gabinet i klinika dentystyczna Toruń – tylko tutaj można wykonać leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dentyści w Toruniu mający umowę z NFZ nie prowadzą tego typu zabiegów, ponieważ nie są one refundowane.

Aby mieć pewność, że zabieg będzie wykonany kompleksowo i profesjonalnie, warto wybrać klinikę lub gabinet stomatologiczny w Toruniu posiadający nowoczesne wyposażenie oraz zatrudniający wykwalifikowanych dentystów o pozytywnych opiniach wśród klientów.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – cena

Pacjentom chcącym wykonać leczenie endodontyczne pod mikroskopem u specjalisty jak dentysta Toruń daje możliwość skorzystania z najlepszych usług w regionie.

Cena za leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinetach i klinikach w sektorze stomatolog Toruń wynosi najczęściej od 500 do 1200 złotych w zależności od liczby kanałów zęba. W cenie znajdują się już wszystkie usługi: znieczulenie, opracowanie i wypełnienie kanałów, zdjęcia RTG.

Redakcja

Powiązane wpisy