Czy da się pobrać filmy i muzykę z YouTube?

Czy da się pobrać filmy i muzykę z YouTube?

Pobieranie filmów z YouTube oraz zamieszczonych tam utworów muzycznych to temat, który interesuje wielu internautów. Użytkownicy sieci często korzystają z tego portalu i niektóre elementy zawartej tam treści chcieliby mieć zapisane również na swoim dysku. Czy pobieranie piosenek z YouTube jest możliwe?

YouTube – co musisz wiedzieć?

YouTube to serwis działający w sieci już od kilkunastu lat. Strona ruszyła w 2005 roku, choć początkowo nie cieszyła się aż tak olbrzymią popularnością jak dziś. Obecnie YouTube to najpotężniejszy i najpopularniejszy portal internetowy, zrzeszający miliony użytkowników i zawierający ogromną ilość bardzo zróżnicowanej treści – zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Na YouTube zamieszczane są przede wszystkim filmy wideo. Mogą to być amatorskie nagrania, jak również w profesjonalne i półprofesjonalne filmy, programy, klipy, teledyski. Wiele mniej lub bardziej znanych osób, m.in. dziennikarzy, artystów, celebrytów, sportowców, prowadzi swoje kanały YouTube i zamieszcza na nich własne filmy, często w doskonałej formie i jakości (nawet 8K). Na YouTube budowana jest też społeczność – użytkownicy mogą nie tylko oglądać, ale również oceniać poszczególne nagrania poprzez dawanie tzw. kciuków „w górę” lub „w dół” oraz przez wymianę opinii w komentarzach. Od jakiegoś czasu możliwe jest też pobieranie treści z YouTube na własny dysk, co z pewnością ma wiele zalet i jest powodem zadowolenia internautów.

Na czym polega pobieranie piosenek z YouTube?

Zamieszczone na YouTube treści mają przyciągać widzów i sprawiać, by chętnie i często odtwarzali w serwisie poszczególne filmy lub utwory. Czasem jednak użytkownik chce na stałe zapisać sobie jakiś plik i móc do niego powrócić w dowolnym momencie – bez względu na dostęp do sieci czy zmiany dokonane przez portal lub autora nagrania. W takim wypadku rozwiązaniem jest pobieranie filmów z YouTube. Można to zrobić bezpośrednio w serwisie (korzystając z opcji, jakie daje płatny pakiet Premium), a także poprzez zainstalowanie stworzonej do tego darmowej aplikacji lub strony internetowej. Wybrane nagranie można także zmienić przed zapisaniem na dysku, konwertując dany plik na inny format. Dzięki temu np. wideo muzyczne ma szansę stać się wersją audio, która zajmie znacznie mniej miejsca. Pobieranie treści z YouTube jest zatem niezwykle proste, szybkie i intuicyjne. Trzeba jednak pamiętać, by nie udostępniać zapisanych plików nigdzie indziej. Pobrane z serwisu piosenki czy filmy mogą być używane jedynie w celach prywatnych.

Redakcja

Powiązane wpisy