Zabiegi chirurgii stomatologicznej

Zabiegi chirurgii stomatologicznej

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się chirurgia stomatologiczna Olsztyn jest miastem, gdzie każdy pacjent może otrzymać pomoc.

Czym zajmuje się chirurg szczękowy?

Wiele osób błędnie myśli, że chirurgia szczękowa i chirurgia stomatologiczna to jest to samo. Są to dziedziny stomatologii, których głównym celem jest oczywiście leczenie patologii występujących w jamie ustnej. Chirurgię stomatologiczną można zastosować przy wykonywaniu ekstrakcji zębów oraz usuwaniu zatrzymanych ósemek. Ekstrakcja zębów to jednak nie wszystko, ponieważ kluczowe jest też leczenie wszelkich stanów zapalnych w jamie ustnej. Popularne zabiegi to między innymi nacinanie ropni oraz wycinanie dziąsła. Powinien je przeprowadzać doświadczony chirurg stomatolog Olsztyn jest miastem z dużymi możliwościami. Sala operacyjna jest miejscem, gdzie wykonuje się wszystkie tego typu zabiegi. Pacjent otrzymuje znieczulenie ogólne, dzięki czemu kompletnie nie odczuwa bólu. Dlatego nie trzeba się o nic obawiać, ponieważ jedyne co możemy poczuć to lekki dyskomfort. Czasami patologie w jamie ustnej są do tego stopnia rozwinięte, że może pomóc jedynie chirurg szczękowy Olsztyn ma wiele gabinetów stomatologicznych. Chirurdzy szczękowo-twarzowi zajmują się leczeniem urazów i złamań powstałych w obrębie twarzoczaszki.

Chirurgia odtwórcza

Warto zwrócić uwagę na fakt, że takie urazy powstają zazwyczaj w wypadkach komunikacyjnych. Chirurg stomatolog Olsztyn wykonuje także chirurgię odtwórczą tkanki kostnej, a także utraconych miękkich tkanek. Na rynku działa wielu chirurgów, którzy korzystają z nowoczesnych środków znieczulających. Czasy, kiedy wykonywało się zabiegi bez znieczulenia już dawno minęły. Korekcja lub rekonstrukcja szczęki również wchodzą w zakres chirurgii stomatologicznej. W dzisiejszych czasach korekcja urazów twarzy jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów. Najważniejsze jest jednak przygotowanie do zabiegu z obszaru chirurgii stomatologicznej. Od stopnia trudności zabiegu jest uzależniona jego długość. Gdy dokuczają nam dolegliwości bólowe w obrębie twarzoczaszki, to również warto się udać do chirurga stomatologicznego. Istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają przeprowadzenie zabiegu. Chodzi tu przede wszystkim o wysokie ciśnienie krwi oraz rozległą martwicę kości. W zależności od danego zabiegu inny będzie czas rekonwalescencji.

Redakcja

Powiązane wpisy