Czy warto wszczepić implanty zębowe?

Czy warto wszczepić implanty zębowe?

Przez długi czas osoby, które straciły zęby, były skazane na korzystanie z tych samych rozwiązań protetycznych, jak korony, mosty i protezy, o różnym typie budowy i liczbie zębów. Wydawało się, że nie można wymyślić nic innego, stopniowo tylko udoskonalano te metody, używając coraz nowszych tworzyw. Od kiedy na rynku usług stomatologicznych pojawiły się implanty, zyskują coraz większą popularność, niezależnie od swej dość wysokiej ceny, gdyż są znacznie lepsze niż znane do tej pory uzupełnienia protetyczne. Jeśli więc ktoś zastanawia się, czy warto zdecydować się na implanty zębowe Ruda Śląska, to odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak!

Kiedy jest to dobre rozwiązanie?

Na implanty Ruda Śląska warto tak naprawdę zdecydować się w każdym przypadku, bo też w każdym przypadku można je wykonać. Nadają się do uzupełniania pojedynczych braków zębowych, kilku zębów obok siebie, całych łuków. Można też wszczepić po jednym implancie na początku i końcu szczęki i żuchwy, by następnie oprzeć na nich protezę. Jest to świetne rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu całkowitego bezzębia, lecz niechcących nosić dużo mniej klasycznej protezy całościowej. Takie rozwiązanie jest też bardziej stabilne.

Nie da się jednak ukryć, że implanty Śląsk szczególnie docenią osoby mające pojedyncze braki w uzębieniu. Wbrew pozorom, uzupełnienie jednego punktu jest dużo bardziej kłopotliwe niż zastąpienie kilku utraconych zębów, gdyż żadne rozwiązanie, poza implantami, nie jest idealne. Często w takich przypadkach wykonuje się mosty, czyli sztuczne zęby oparte na sąsiednich, ale ich wadą jest fakt, że owe sąsiednie zęby trzeba mocno oszlifować. Takie rozwiązania nie są też wygodne ze względu na przenoszenie sił podczas żucia na owe zęby. Implanty Ruda Śląska „zachowują się” zaś praktycznie jak prawdziwe zęby, ze względu na to, że mają identyczną budowę – nie są oparte na zębach sąsiednich, a na solidnej podstawie, tytanowej śrubie wkręconej w kość i zrośniętej z nią. Takie uzupełnienia są też więc w pełni stabilne, czego nie można powiedzieć o pozostałych opcjach, jak i trwałe.

Wobec tej ostatniej cechy warto zastanowić się, czy implanty zębowe Ruda Śląska nie będą bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż inne, tańsze uzupełnienia protetyczne, te drugie wymagają bowiem wymiany na nowe, nawet co kilka lat.

Redakcja

Powiązane wpisy