Rodzaje licówek i ich właściwości

Rodzaje licówek i ich właściwości

Za sprawą licówek możliwe staje się uzyskanie tak zwanego „hollywoodzkiego uśmiechu”. Mocowane na zębach korygują lub całkowicie zmieniają ich rozmiar, kształt i kolor, czyli ogólny wygląd. Licówki Łask mogą przykryć wszelkie nieprawidłowości. Warunek jest tylko taki, by używać ich wyłącznie na zębach zdrowych.

Można wyróżnić cztery podstawowe odmiany licówek. Każda z nich stosowana jest w nieco innym celu, tak więc każda ma swoje jasno określone zastosowanie.

Licówki akrylowe

Akrylowe licówki Zduńska Wola są tym typem licówek, który jako pierwszy trafia do jamy ustnej pacjenta i poprzedza założenie tzw. licówki właściwej. Łatwo można się więc domyślać, że licówki akrylowe nie są zbyt trwałe. Nie muszą zresztą takie być. Bardzo szybko zostają bowiem zastąpione znacznie mocniejszymi materiałami.

Kompozytowe licówki Pabianice

To natomiast licówki, których podstawową funkcją będzie odtwarzanie naturalnego wyglądu zęba. Cechuje je właśnie niezwykła zdolność do dopasowywania się do cech uzębienia, co może wynikać z faktu, że są tworzone z materiału przeznaczonego również do tworzenia wypełnień dla różnych ubytków w zębach (mniejszych i większych dziurek). Inną ich ważną cechą jest dosyć dobra trwałość. Minus taki, że licówki kompozytowe muszą być wymieniane średnio co 2-3 lata, tak więc pod tym względem okazują się gorszym wyborem niżeli chociażby licówki porcelanowe.

Licówki ceramiczne

Pacjenci, którzy chcieliby zastosować mocniejsze licówki Łask, ale jednocześnie nie chcą przepłacać na licówkach porcelanowych, otrzymują do wyboru właśnie te ceramiczne. Są one bardzo dobrym kompromisem między akceptowalną ceną i dość dobrą jakością. Licówki te można idealnie dopasować do każdego defektu pacjenta. Dają bardzo naturalny efekt, dzięki czemu na zębach są praktycznie niewidoczne – perfekcyjnie się z nimi łączą.

Porcelanowe licówki Pabianice

Z kolei w przypadku gdy pacjent ma zamiar zastosować licówkę, której już nigdy nie będzie musiał wymieniać i która zaoferuje mu maksymalną jakość, jedynym dobrym dla niego wyborem okaże się właśnie licówka porcelanowa. Jest ona najdroższym, ale też zdecydowanie najlepszym wariantem. Porcelanowe licówki Pabianice są odporne na uszkodzenia i przebarwienia. Niestraszny im nawet kamień nazębny. Takie licówki potrafią perfekcyjnie odtworzyć wygląd prawdziwego zęba.

Redakcja

Powiązane wpisy