Dentysta dziecięcy Poznań

Dentysta dziecięcy Poznań

Dbanie o zęby jest bardzo ważne, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z uwagi na zdrowie. Edukacja dziecka na temat zębów jest niezwykle ważna, ponieważ będzie ono przygotowane do dorosłego życia.

Czym zajmuje się pedodoncja?

Stomatolog dziecięcy Poznań to specjalista, który ma bogate doświadczenie w pracy z dziećmi. Warto zaznaczyć, że wizyty kontrolne w przypadku dzieci powinny odbywać się częściej niż u dorosłych. Według ekspertów, dziecko do 12 roku życia powinno być przyprowadzane do gabinetu nawet raz na kwartał. Czym to jest spowodowane? Jak wiadomo, dzieci szybko się rozwijają. Zęby w tym okresie również bardzo szybko rosną więc muszą być skontrolowane. Wybadanie problemu w młodym wieku przyniesie wiele korzyści, z których najważniejsze jest oczywiście to, że dorosłe już dziecko nie będzie miało problemów z uzębieniem.

Stomatologia dziecięcia mimo tego, że uznawana za odrębną dziedzinę stomatologii jest bardzo podobna do stomatologii zachowawczej, ponieważ zarówno dzieci, jak i dorośli mogą cierpieć na podobne problemy z zębami. W przypadku dzieci, poza wizytami kontrolnymi ważne jest również wpojenie dziecku ogólnej wiedzy związanej z higieną jamy ustnej. Pomóc może w tym lekarz stomatolog, który dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu przekaże dziecku potrzebną wiedzę, co przyczyni się do wzrostu jego świadomości o tak ważnym aspekcie.

Dentysta dziecięcy Poznań

W przypadku dzieci, podczas badania lub zabiegu towarzyszyć może im rodzic, jednakże fachowy stomatolog powinien zadbać o komfortowe warunki. Tak jak w przypadku dorosłych, również dzieci mogą być poddane znieczuleniu miejscowemu i ogólnemu, do przeprowadzenia którego będzie potrzebna zgoda rodzica. Stomatologia dziecięca Poznań to szereg zabiegów skierowanych do osób najmłodszych. Pedodoncja skupia się przede wszystkim na profilaktyce oraz edukacji najmłodszych.

Mali pacjenci mogą być poddawani fluoryzacji, która skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się próchnicy w obrębie zębów. Zęby wyleczone na wczesnym etapie będą zdrowe w przyszłości. Warto korzystać z usług znanych i renomowanych stomatologów dziecięcych, ponieważ gwarantuje to nie tylko zadowolenie, ale też pewność, że zabieg będzie wykonany z jak największą starannością. Rodzic, który wpoi swojemu dziecku wartości związane ze zdrowiem, na pewno zostanie pochwalony za to przez swojego potomka w przyszłości.

Redakcja

Powiązane wpisy