Na czym polega wybielanie zębów laserem?

Na czym polega wybielanie zębów laserem?

Wybielanie zębów laserem to jedna z najnowocześniejszych metod pozbywania się z zębów nieestetycznego zabarwienia. Zanim jednak udamy się na przeprowadzenie takiego zabiegu, warto się dowiedzieć o nim możliwie jak najwięcej. Dzięki temu uzyska się pewność, że powinno się go robić, a co najważniejsze, że będzie on dla nas bezpieczny. Na czym więc takie wybielanie polega, z jakim ryzykiem się wiąże, a przede wszystkim, jaki jest jego koszt?

Jak wygląda zabieg wybielania zębów?

Od czego więc należy zacząć zdobywanie informacji na temat laserowego wybielania zębów? Rzecz jasna od opisu samego zabiegu. Jak się bowiem okazuje, wiele osób zupełnie nie wie, na czym on polega i bazuje jedynie na samych domysłach i często niemających zupełnie nic wspólnego z prawdą mitach.
Zabieg wybielania zębów przy pomocy lasera przeprowadzany jest w salonie stomatologicznym. Tam po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, zęby smarowane są specjalną substancją o konsystencji żelu. Następnie na tak przygotowane zęby kierowane jest światło laserowe. W wyniku jego działania z żelu wydzielana jest specjalna substancja, która powoduje wybielenie zębów.

Wybielanie zębów laserem cena

Bardzo ważną sprawą, o której koniecznie należy się dowiedzieć podczas planowania wykonania takiego zabiegu, jest oczywiście jego koszt. Zanim udamy się do stomatologa z zamiarem wybielenia zębów, koniecznie trzeba wiedzieć, na jaki wydatek trzeba się przygotować.
Oczywiście cena takiego zabiegu, podobnie jak i każdego innego zależy tak naprawdę od konkretnego gabinetu. Mimo jednak to przyjąć można, że koszt wybielenie przy pomocy lasera jednego zęba to wydatek około 200 złotych. Jeśli natomiast zechce się wybielić cały jeden łuk zębowy, to najprawdopodobniej rachunek wyniesie około 2000-2500 złotych. Wybielanie zębów laserem cena – jest dość spora.

Wybielanie zębów laserem efekty

Widząc powyższe ceny, wiele osób zastanawia się zapewne, czy warto taki zabieg wykonywać. Jeśli chce się poznać odpowiedź na to pytanie, należy przede wszystkim dowiedzieć się, jakie są efekty jego stosowania. Czy jest to zabieg skuteczny i warty polecenia?
Jak się okazuje, laserowe wybielanie zębów zaliczane jest do zdecydowanie najlepszych i najskuteczniejszych metod na pozbycie się przebarwienia z zębów. Bardzo często zadowalające efekty uzyskuje się już po jednej wizycie u dentysty, a biały kolor zębów utrzymuje nawet przez kilka lat.

Redakcja

Powiązane wpisy