Na co zwrócić uwagę wybierając monitory używane?

Na co zwrócić uwagę wybierając monitory używane?

Monitory poleasingowe mogą okazać się wspaniałą inwestycją nie tylko dla firm, ale również dla klientów indywidualnych, którzy potrzebują sprzętu z tzw. wyższej półki w bardzo przystępnej cenie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby kupić porządny sprzęt, który służyć będzie latami.

Wielkość i format matrycy

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wielkość oraz format matrycy. Jeżeli chodzi o wielkość monitora, to parametr ten należy idealnie dostosować do przeznaczenie danego sprzętu oraz do ilości wolnego miejsca do zagospodarowania. Pamiętać należy o tym, że ekran nie powinien być ustawiony bliżej niż 50 cm od oczu. Do pracy biurowej doskonale nadają się monitory używane 17 lub 19-calowe.

Odpowiedni format matrycy

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest format matrycy. W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście format 16:9, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Monitory o rozdzielczości 1920×1080 doskonale nadają się nie tylko do pracy, ale również do oglądania filmów. Dla osób, które chcą kupić tanie monitory do gier zdecydowanie lepszym wyborem są wyświetlacze w formacie 21:9. W dużej mierze to właśnie ekrany tego typu mogą pochwalić się bardzo wysoką szczegółowością obrazu i dużym obszarem roboczym.

Rodzaj zastosowanej matrycy

Wybierając monitory używane warto zwrócić uwagę także na rodzaj matrycy, która ma bezpośredni wpływ na jakość wyświetlanego obrazu. Jeżeli chodzi o monitory poleasingowe to największym zainteresowaniem cieszą się matryce typu TN. Tanie monitory wyposażone w wyświetlacz TN wyróżniają się właśnie niską ceną, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że poszczególne parametry mogą pozostawiać wiele do życzenia. Największą wadą wyświetlaczy TN jest słabe odwzorowanie kolorów i niesatysfakcjonujące kąty widzenia. Do zastosować biurowych monitory tego typu powinny jednak w zupełności wystarczyć. Jeżeli chodzi o profesjonalne zastosowanie, to zdecydowanie lepszym wyborem będą monitory z matrycą typu IPS. Osoby, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy matrycami TN i IPS, mogą postawić na matryce typu VA. Poleasingowe monitory z matrycami VA, mogą pochwalić się bardzo dobrym czasem reakcji i szerokimi kątami widzenia, dlatego też zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Do kluczowych atutów należy zaliczyć także niesamowity kontrast. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwracać uwagę nie tylko na matrycę, ale również na dostępne złącza.

Redakcja

Powiązane wpisy