Zakup traktora na akumulator – na co zwrócić uwagę?

Zakup traktora na akumulator – na co zwrócić uwagę?

Coraz częściej kupowanym gadżetem dla najmłodszych są rozmaite pojazdy, w tym traktory zabawki na akumulator. Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Bezpieczeństwo i wiek dziecka

Głównym kryterium wyboru każdej zabawki powinno być bezpieczeństwo malucha. Pojazd na akumulator musi być odpowiednio wykonany i posiadać wszelkie certyfikaty potwierdzające zgodność z obowiązującymi standardami. Aby zabawka tego rodzaju nie niosła żadnego ryzyka, trzeba także właściwie dobrać model do wieku dziecka. W przypadku najmłodszych warto wybrać pojazdy raczej mniej rozbudowane, aby maluch nie miał problemów podczas kierowania. Ważna jest także maksymalna prędkość oraz wielkość urządzenia dostosowana do wzrostu użytkownika. Dostępne na rynku traktorki dla dzieci na akumulator są bezpieczne – pozwalają na umiarkowanie szybką jazdę, posiadają wygodne siedzisko i koła wykonane z odpowiedniego tworzywa. Często wyposażone są w pilota, za pomocą którego rodzic może zdalnie sterować urządzeniem. Trzeba jednocześnie pamiętać, że z dziecięcych traktorów na akumulator korzysta się głównie na zewnątrz, dlatego niezbędna jest odpowiednia przestrzeń do jazdy. Teren do tego typu zabawy powinien być zabezpieczony i wolny od jakichkolwiek przeszkód, np. uskoków, dziur, przepaści, schodów. Dziecko nie może mieć np. możliwości nagłego wjechania na ulicę. Dodatkowo przez cały czas maluchowi powinna towarzyszyć osoba dorosła.

Traktory zabawki na akumulator i ich możliwości

Aby kupowane traktory na akumulator dla dzieci były komfortowe, funkcjonalne i zachęcały malucha do zabawy, muszą spełniać pewne warunki. Przede wszystkim należy skontrolować podstawowe dane techniczne, takie jak wymiary, prędkość, dopuszczalne obciążenie, typ akumulatora, długość jego ładowania. Trzeba także sprawdzić, czy pojazd jest skonstruowany na tyle wygodnie, że dziecko nie będzie miało trudności z jego obsługą i szybko opanuje umiejętność sterowania nim. Warto przyjrzeć się też, jak wykonane są wybrane traktorki dla dzieci na akumulator, czy prezentuje się realistycznie oraz czy koła, pedały i karoseria są odpowiednio trwałe, a siedzisko dobrze wyprofilowane. Niezwykle istotne są również wszelkie akcesoria pojazdu, dające dodatkowe możliwości. Niektóre traktory na akumulator dla dzieci posiadają np. światła, pasy bezpieczeństwa, elementy grające, klaksony, a nawet wbudowane radio. Ponadto dużą atrakcją bywa dołączona do zestawu wywrotka lub przyczepka, której można używać wedle potrzeb. Przejażdżka traktorem na akumulator wyposażonym w wiele ciekawych gadżetów będzie dla malucha jeszcze większą rozrywką.

Redakcja

Powiązane wpisy