Leczenie zębów pod narkozą – na czym polega?

Leczenie zębów pod narkozą – na czym polega?

Chociaż w gabinetach stomatologicznych stosuje się dzisiaj zaawansowane znieczulenia, które powodują, że zabiegi są niemalże bezbolesne, to jednak warto wskazać, że to często za mało dla osób, które panicznie boją się dentystów i bólu. Wtedy rozwianiem może być leczenie zębów pod narkozą.

Leczenie zębów odbywające się pod narkozą, czyli w znieczuleniu ogólnym dentysta Szczecin prowadzi wtedy, gdy pacjent ma do tego szczególne wskazania. Stąd też nie jest ono dostępne w każdym gabinecie. Sprawdź najważniejsze informacje o ogólnym znieczuleniu przy leczeniu stomatologicznym!

Czym jest leczenie stomatologiczne pod narkozą?

Znieczulenie ogólne, które określane jest jako narkoza, jest stosowane podczas wielu zabiegów. Także wykorzystuje je klinika stomatologiczna Szczecin oraz prowadzone jest ono w innych miastach.

W trakcie leczenia stomatologicznego pacjent pozostaje wtedy w znieczuleniu ogólnym, czyli nie ma odruchów i nie pamięta zabiegu, co również znosi u niego całkowicie ból. Wówczas stomatolog Szczecin może wykonać różne zabiegi, na przykład:

  • ekstrakcja, czyli usuwanie zębów
  • leczenie kanałowe
  • wszczepienie implantu zębowego

Aby pacjent mógł skorzystać z leczenia pod narkozą, konieczne jest wcześniejsze wykonanie odpowiednich badań – krwi, serca. Przeprowadzana jest też konsultacja z anestezjologiem. Podczas leczenia dentysta w Szczecinie współpracuje z lekarzem anestezjologiem i pielęgniarką anestezjologiczną.

Leczenie zębów w narkozie – dla kogo?

Zasadniczo zabiegi stomatologiczne pod narkozą są wskazane tylko w określonych przypadkach.

Najczęściej specjalista jak dentysta Szczecin wykonuje je wtedy, gdy pacjent ma dentofobię, czyli fobię przed wizytą u dentysty, leczeniem stomatologicznym. Także są one prowadzone w przypadku pacjentów mających schorzenia psychiczne.

W trakcie leczenia w narkozie stomatolog w Szczecinie najczęściej może wykonać kompleksowe leczenie całej jamy ustnej, czyli wszystkie potrzebne zabiegi.

Czy każdy gabinet prowadzi zabiegi pod narkozą?

Nie każdy gabinet czy klinika stomatologiczna Szczecin zajmują się prowadzeniem zabiegów stomatologicznych pod narkozą. Stąd też duże znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca, gdzie będzie można skorzystać z takiej oferty.

Aktualnie leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym najczęściej prowadzi prywatny stomatolog Szczecin, zatem jest to opcja dostępna dla każdego pacjenta. Należy pamiętać o tym, że leczenie jest płatne i w tym przypadku narkoza jest znacznie większym wydatkiem niż standardowe znieczulenie – kosztuje często nawet powyżej tysiąca złotych.

Redakcja

Powiązane wpisy