Zakup kamienicy w Katowicach

Zakup kamienicy w Katowicach

Katowice to miasto o bardzo bogatej historii, a co za tym idzie, spora część miasta to zabudowa składająca się w dużej mierze z kamienic. Coraz częściej spotykamy się z ogłoszeniami w internecie oraz na słupach ogłoszeniowych dotyczących kupowania kamienic.

Skup kamienic Katowice

Skupowaniem kamienic zajmują się często profesjonalne agencje nieruchomości. Ogłoszenia typu „kupię kamienicę Katowice” możemy znaleźć w wielu miejscach, ale nie obawiajmy się o ich uczciwość. Przedsiębiorstwa te zajmują się od podstaw sprawdzeniem stanu prawnego budynku oraz ich właścicieli. Oceniany jest również stan techniczny budynku, który w przypadku kamienic może wymagać gruntownego remontu. Zwrócenie się o pośrednictwo do tego typu agencji nieruchomości zarówno przez osobę kupującą jak i sprzedającą zapewnia pełne bezpieczeństwo transakcji.

Sprzedam kamienicę Katowice

Oczywiście, jak już wcześniej zostało powiedziane, transakcje przebiegają w obie strony. Właściciele nieruchomości często postanawiają samodzielnie dokonać sprzedaży. Ogłoszenia brzmiące „sprzedam kamienicę Katowice” mogą być tworzone przez osoby prywatne jak i wcześniej wspomniane profesjonalne agencje nieruchomości. W przypadku posiadania tego typu budynku warto również zastanowić się nad powierzeniem sprzedaży w ręce profesjonalistów. Pozwoli to zapewnić odpowiednio wysoką, ostateczną cenę sprzedaży, dobrać sprawdzonego i pewnego kupca.

Zarówno sprzedaż jak i zakup tego typu nieruchomości nie należą do najprostszych transakcji. Kamienice często zamieszkiwane są przez lokatorów, a sprzedaż nieruchomości może czasem skutkować koniecznością znalezienia im nowych miejsc do mieszkania. Na przestrzeni wielu lat bardzo często dochodzi do własności na kilka osób, rzadko kiedy kamienica znajduje się w rękach tylko jednej osoby. Gruntowny remont oraz konieczność konsultacji z miejskim konserwatorem zabytków może być często zrażający dla potencjalnego kupca. Dlatego warto się zastanowić nad powierzeniem całej procedury profesjonalnej firmie. Dzięki temu będzie można spać spokojnie i nie martwić się, że przeoczymy jakieś istotne aspekty, które później mogą zaważyć na całej transakcji. Zaufanie do specjalisty jest kluczowe w przebiegu sprzedaży/zakupu nieruchomości, dlatego warto wybierać sprawdzone i doświadczone agencje nieruchomości. Skup kamienic Katowice mają opanownay, znają wszystkie aspekty tego typu transakcji.

Redakcja

Powiązane wpisy