Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów już teraz jest jednym z popularniejszych zabiegów dentystycznych, którego przeprowadzaniem zajmuje się niemalże każda klinika stomatologiczna Lublin. Zanim jednak się z niego skorzysta, wypadałoby się dowiedzieć, jak on działa, jakie daje efekty i – co najważniejsze – czy jest bezpieczny dla wszystkich.

Jak wyglądało wybielanie zębów na przestrzeni czasu?

Mogłoby się wydawać, że moda na śnieżnobiały uśmiech jest wytworem czasów współczesnych, ale tak naprawdę ludzie już w dawnych czasach próbowali różnymi metodami rozjaśniać swoje szkliwo. Oczywiście niegdyś nie zajmowała się nimi ani klinika medycyny estetycznej, ani też gabinet stomatologiczny Lublin. Stosowano wyłącznie domowe sposoby. Do rozjaśniania szkliwa wykorzystywało się to, co było dostępne w naturze, czyli przede wszystkim popiół rzewny, ale też kredę, sól oraz sodę oczyszczoną i sok z cytryny. Soda wciąż jest zresztą stosowana w podobnym celu i bardzo często wchodzi w skład past wybielających, choć niektórzy zalecają używać jej również samej. Tej metody i innych podobnych nie zaleciłby jednak nikomu profesjonalny dentysta Lublin. Naturalne domowe wybielanie zębów nieraz przynosi więcej krzywd niż pożytku.

Czy dentysta Lublin może wybielić zęby każdemu?

Zabiegi stomatologiczne mające na celu wybielenie szkliwa są bezpieczne, ale tylko dla tych osób, które ukończyły szesnasty rok życia. W żadnym wypadku nie zaleca się ich przeprowadzać u dzieci czy młodzieży. Nie są one również wskazane dla kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią. Nawet stomatologiczne i profesjonalne wybielanie zębów nierzadko wywołuje jednak pewne skutki uboczne, na które trzeba uważać. Tym, na który najczęściej skarżą się pacjenci, jest nadwrażliwość szkliwa.

Każda klinika stomatologiczna Lublin postara się jak najlepiej przeprowadzić zabieg wybielania, jednak nie zmienia to faktu, że po takim zabiegu zęby zwykle stają się bardziej wrażliwe niż wcześniej. Nie należy jednak nadmiernie się tym przejmować. Niepożądany efekt mija zwykle po kilku dniach.

Co jeszcze warto wiedzieć o wybielaniu?
Warto jeszcze zaznaczyć, że nie wszystkie zęby można skutecznie wybielić, gdyż oporne na ten zabieg są zęby martwe oraz różnego rodzaju wypełnienia, takie jak plomby bądź korony. W przypadku gdy takie elementy występują w uzębieniu pacjenta, gabinet stomatologiczny Lublin może mu zaproponować inne metody rozjaśnienia uśmiechu.

Redakcja

Powiązane wpisy