Proteza na implantach – uzupełnienie braków w uzębieniu

Proteza na implantach – uzupełnienie braków w uzębieniu

Często odpowiednia higiena jamy ustnej nie wystarcza, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Wpływ na występowanie różnego rodzaju dolegliwości związanych z zębami może mieć wiele czynników. Można zaliczyć do nich niewłaściwą dietę, niezdrowy tryb życia lub uwarunkowania genetyczne.

Proteza na implantach jako uzupełnienie braków w uzębieniu

Wiele osób boryka się z problemem niekompletnego uzębienia. Zazwyczaj wynika to z nieodpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej lub bagatelizowania problemów z zębami, takich jak próchnica czy paradontoza. Jednak często ten problem dosięga też osoby, które w odpowiedni sposób dbają o higienę jamy ustnej oraz prowadzą zdrowy tryb życia. Odpowiedzialne za ten stan rzeczy są uwarunkowania genetyczne, na które niestety nie mamy wpływu. Bardzo częstym problemem, który uwarunkowany jest właśnie w ten sposób, są zęby zatrzymane. Problem ten polega na zatrzymaniu się zęba w dziąśle, najczęściej w sposób, który uniemożliwia jego prawidłowe wyrośnięcie. W związku z tym, może się zdarzyć że niektóre zęby nigdy nie wyrosną. Taki problem może stanowić przyczynę braków w uzębieniu. Inną dolegliwością, która może prowadzić do wystąpienia takiego problemu jest choroba dziąseł zwana paradontozą. Nieleczona paradontoza sprawia, iż zęby są bardziej podatne na wypadanie.
Na szczęście sposobów na uzupełnienie braków w uzębieniu istnieje wiele. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście proteza na implantach. Rozwiązanie to polega na zamontowaniu w dziąśle implantu, który stanowi odpowiednik korzenia zęba. Tak zamontowany implant stanowi podstawę do założenia protezy, która uzupełnia braki w uzębieniu.

Ile kosztuje proteza na implantach?

Wiele osób borykających się z problemem niekompletnego uzębienia zastanawia się nad tym, ile kosztuje proteza na implantach. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ protezy zębowe na implantach potrafią mieć bardzo różne ceny, w zależności od tego jak duża ilość implantów zostanie założona. Najczęściej koszt odbudowy jednego brakującego zęba to wydatek, który oscyluje w granicach od 2500 do 4000 zł. Na tej podstawie można mniej więcej oszacować, ile pieniędzy będziemy potrzebować w naszym przypadku. Protezy zębowe na implantach stanowią najbardziej popularne rozwiązanie w przypadku odbudowy brakującego uzębienia.

Redakcja

Powiązane wpisy