Ile trzeba zapłacić na kurs i uprawnienia energetyczne?

Ile trzeba zapłacić na kurs i uprawnienia energetyczne?

Uprawnienia energetyczne są potrzebne osobom zajmującym się eksploatacją lub dozorem instalacji, urządzeń oraz sieci elektroenergetycznych. Jakie koszty będziemy musieli ponieść, chcąc zdobyć uprawnienia Sep? Ile kosztuje kurs Sep cena oraz kto może do niego przystąpić?

Kto może zrobić kurs Sep?

Kurs Sep cena nie jest wysoka i może zrobić go każdy, kto ma 18 lat i ma wykształcenie podstawowe, nie ma żadnych innych kryteriów. Do kursu powinny przystąpić osoby, które planują karierę w branży elektroenergetycznej lub już w niej pracują. Warto wiedzieć, że uprawnienia Sep są ważne przez okres 5 lat, po tym czasie trzeba będzie ponownie zaliczyć kurs oraz zdać egzamin. Uprawnienia można podzielić na 3 kategorie: G1, G2 oraz G3, czyli elektryczne, energetyczne i gazowe. Kursy i szkolenia Sep są skierowane przede wszystkim do elektryków, ciepłowników, ale także do osób pracujących przy obsłudze sprężarek, instalacji gazowych itp.

Ile kosztują uprawnienia sep cena?

Uprawnienia Sep do 1kv cena to około 100-290 złotych w zależności od tego, gdzie decydujemy się odbyć dany kurs. Do tego trzeba doliczyć także koszty przystąpienia do egzaminu, za co zapłacimy około 260 złotych. W sumie kurs i egzamin Sep wyniesie nas około 600 złotych.
Czy wybór firmy szkoleniowej ma znaczenie? Oczywiście, że tak. Decydując się na współpracę z doświadczonym, kompetentnym szkoleniowcem, na pewno będziemy lepiej przygotowani do egzaminu. W dzisiejszych czasach kurs Sep można zrobić przez internet, co bez wątpienia jest dobrą i wygodną opcją. Egzamin Sep również można zaliczyć online. W tym wypadku będziemy musieli poświęcić nieco więcej czasu na samodzielne przygotowanie, ale warto wykonać tę pracę.

Jak wygląda egzamin?

Kurs Sep cena kończy się przystąpieniem do egzaminu ustnego, który odbywa się przed komisją państwową. Wydawane są uprawnienia kategorii G1, G2 i G3, w zależności od tego, jakie szkolenie ukończymy. Egzamin nie jest trudny, jednak aby go zaliczyć, trzeba się solidnie przygotować. Na kursie otrzymamy materiały edukacyjne, które będzie trzeba przyswoić.

Uprawnienia Sep to podstawa, muszą je posiadać zarówno osoby pracujące w branży, jak i adepci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki i rozpoczynają karierę zawodową w branży elektroenergetycznej. Mając takie kwalifikacje, bez wątpienia będziemy mogli dużo szybkiej znaleźć zatrudnienie.

Redakcja

Powiązane wpisy