Ile kosztuje implant całej szczęki?

Ile kosztuje implant całej szczęki?

Implanty stały się dla wielu pacjentów szansą na odzyskanie pełnej radości z życia. Tradycyjne protezy często się przesuwały lub wypadały. Ograniczały również spożywanie niektórych produktów. Pacjenci zaczęli zastanawiać się – Jaki jest koszt implantu całej szczęki?

Zalety implantów zębowych

Nowoczesne implanty zębowe posiadają szereg zalet. Dlatego często po pytaniu – Ile kosztują implanty całej szczęki? – dentysta, zanim odpowie wymienia korzyści wynikające z posiadania implantów. Przede wszystkim implanty są trwałe i stabilne. Dzięki temu pacjenci mogą swobodnie prowadzić rozmowy, korzystać ze spotkań towarzyskich i brać udział w rodzinnych obiadach. Mogą pozbyć się uczucia skrępowania i zawstydzenia towarzyszącego nieprzewidzianym sytuacjom.
Kolejną zaletą są materiały z jakich wykonuje się implanty. Muszą to być produkty najwyższej jakości. Nowe zęby mają wystarczyć na wiele lat i zachować swoje pierwotne właściwości. Szczęka wygląda naturalnie i gustownie. Zęby są równe oraz odpowiednio wybarwione.

Jak wykonuje się implanty całej szczęki?

Odpowiedź na pytanie o koszt implantu całej szczęki zawiera się również w metodzie wykonywania implantów. Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, że implant zastępuje naturalne korzenie zębów. Dzięki temu można powiedzieć, że pacjent zyskał rzecz bezcenną, czyli poczucie, jakby ponownie miał własne stałe zęby. Najczęściej osoby z wszczepionymi implantami bardzo szybko zapominają o tym, że mają protezę i powracają do swojej naturalnej mimiki twarzy.
Tytanowe implanty, które wyglądają jak małe śrubki wkładane są w tkankę kostną i na takim fundamencie budowana jest korona zęba. W niektórych gabinetach dentystycznych można całość prac wykonać w ciągu kilkunastu godzin.

Ile kosztują implanty zębów cała szczęka?

Odpowiedź na pytanie – Ile kosztują implanty całej szczęki? – nie jest prosta, gdyż zależy od kilku czynników. Bardzo ważnym aspektem jest jakość wykorzystywanego materiału. Im będzie ona niższa, tym niższe będą koszty implantów. Ważne są również wizyty przed przystąpieniem do wykonania samych implantów. Jeśli konieczne będzie usuwanie chorych zębów, cały proces wydłuży się i będzie wymagał poniesienia większych nakładów. Koszty zostaną podniesione również, gdy zaistnieje konieczność robienia dodatkowych specjalistycznych badań.

Redakcja

Powiązane wpisy