Gabinet stomatologiczny Wołów – leczenie kanałowe

Gabinet stomatologiczny Wołów – leczenie kanałowe

Dorosły człowiek ma najczęściej 32 zęby. Każdy z nich składa się z korony i korzenia. Na zewnątrz widoczna jest korona, a w dziąśle znajduje się korzeń. Czasami niektóre zęby mają nawet 4 korzenie, w których może pojawić się stan zapalny. Jest jednak metoda leczenia endodontycznego, która pozwala zachować zęby, chroniąc je przed wyrwaniem.

Dentysta Wołów – zapalenie zęba

Bardzo często oprócz próchnicy w obrębie jamy ustnej dochodzi do zapalenia zęba, który objawia się ostrym bólem. Może on promieniować na całą szczękę, utrudniając normalne funkcjonowanie. W takim przypadku stomatolog Wołów zdecydowanie zaleca leczenie kanałowe, które może uratować zęba.

Zapalenie zęba nie zawsze musi oznaczać poważne problemy, jednak przy pierwszych oznakach bólowych, należy od razu udać się do gabinetu stomatologicznego w celu ustalenia przyczyny bólu.

Kiedy wskazane jest leczenie kanałowe?

Dobry dentysta Wołów decyduje się na leczenie kanałowe w przypadku, gdy doszło do zapalenia miazgi zębowej lub nastąpiła martwica zęba. Leczenie endodontyczne stosuje się także w przypadku wykonywania protezy.

Leczenie kanałowe odbywa się najczęściej podczas jednej wizyty i jest wykonywane przy znieczuleniu miejscowym. Pacjent podczas całego zabiegu nie odczuwa żadnych dolegliwości, a po zakończeniu leczenia może spokojnie zacząć normalnie funkcjonować. Czasami używany jest mikroskop lub lupa, które ułatwiają pracę lekarzowi. Leczenie kanałowe zapobiega utracie zęba, który wyleczony spełnia wszystkie swoje funkcje w jamie ustnej.

Gabinet stomatologiczny Wołów – jak wybrać dobrego lekarza?

Leczenie kanałowe jest z pozoru prostym zabiegiem, jednak użycie niewłaściwych materiałów może doprowadzić do wielu powikłań. Dlatego ważne jest znalezienie dobrego stomatologa, który pracuje przy użyciu nowoczesnego sprzętu i według najnowszych technologii.

Dobry gabinet stomatologiczny Wołów to miejsce, w którym pracują doświadczeni lekarze. W gabinecie można nie tylko wyleczyć zęba, ale także przeprowadzić szczegółowe badania. Doskonałym wyborem jest znalezienie gabinetu, w którym można liczyć na kompleksowe usługi w zakresie stomatologii, protetyki czy ortodoncji. Dzięki współpracy kilku specjalistów z różnych dziedzin można nie tylko oszczędzić czas, ale także i pieniądze. Efekty takiej współpracy są także lepsze.

Redakcja

Powiązane wpisy