Dziecko u stomatologa – jak budować pozytywne skojarzenia?

Dziecko u stomatologa – jak budować pozytywne skojarzenia?

Dzieci już od najmłodszych lat muszą uczyć się, że trzeba dbać o ząbki. Ważna jest nie tylko regularna pielęgnacja, ale również kontrola u stomatologa, który znajdzie problem, gdy tylko się pojawi. Kiedy warto iść do dentysty z dzieckiem po raz pierwszy?

Kiedy iść z dzieckiem do dentysty po raz pierwszy?

Dentysta dziecięcy Poznań powinien zostać odwiedzony przez malucha jak tylko pojawią się wszystkie ząbki mleczna. Najczęściej jest to między 3 a 4 rokiem życia.

Dzięki temu dziecko nauczyć się , że regularne wizyty nie są niczym strasznym, a kontrola zębów jest koniecznością. Stomatolog dziecięcy Poznań, który w miarę szybko zobaczy stan uzębienia dziecka będzie mógł zareagować nim pojawią się problemy.

Bardzo ważne jest stwierdzenie, czy ząbki dziecka dobrze rosną. Może okazać się, że występuje problem, z którym stomatolog dziecięcy Poznań wyśle dziecko do ortodonty. Dzięki temu dziecko będzie mogło cieszyć się ładnym zgryzem i prostymi zębami.

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa dziecięcego?


Wielu dorosłych czuje obawy przed wizytą u stomatologa. Nie znaczy to, że dzieci również muszą się bać. To bardzo często rodzice nieświadomie demonizują lekarza.

Dzieci boją się tego, czego nie znają. Warto wcześniej maluchowi wytłumaczyć, że dentysta dziecięcy Poznań jest jak każdy inny lekarz. Dziecko, które będzie odwiedzało stomatologa jeszcze przed pojawieniem się problemów nie będzie kojarzyło go z bólem i dyskomfortem.

Przed wizytą u dentysty dziecięcego Poznań można z maluchem pobawić się w lekarza. Dzięki temu zrozumie jak będzie przebiegała wizyta, co pozwoli oswoić strach. Warto również dokładnie opisać gabinet lekarski, sprzęt, którym posługuje się stomatolog dziecięcy Poznań.

Stomatologia dziecięca Poznań to miejsce, w którym nasz maluch spotka lekarzy, którzy mają świetny kontakt z dziećmi. Warto o to zadbać i znaleźć lekarza, który jest ciepły, sympatyczny i dobrze radzi sobie w kontaktach z małymi pacjentami. Pozytywne skojarzenia z dzieciństwa to klucz do zdrowych zębów.

Po wizycie u dentysty dziecięcego Poznań warto nagrodzić malucha. Każde dobre skojarzenie to szansa na to, że dziecko dobrze będzie kojarzyło wizyty u lekarza.

Koniecznie trzeba pamiętać, że dziecko, które nie boi się dentysty Poznań to dorosły, który regularnie chodzi na kontrole.

Redakcja

Powiązane wpisy