Dlaczego warto zdecydować się na licówki?

Dlaczego warto zdecydować się na licówki?

Licówki to mocowane do powierzchni zębów nakładki, które poprawiają wygląd uśmiechu. Mnóstwo osób, z różnych powodów, decyduje się dziś na skorzystanie z takiego zabiegu. Jakie są największe zalety tej usługi stomatologicznej?

Ładniejsze uzębienie

Największa zaleta licówek to korzystna zmiana wyglądu uzębienia. Co to oznacza? W przypadku, gdy zęby z jakiegoś powodu nie prezentują się najlepiej – np. są ukruszone czy złamane – wystarczy pójść do dentysty, który je odbuduje, przyklejając specjalne płytki kompozytowe lub porcelanowe. Stomatologia estetyczna Poznań to jeden z gabinetów, który oferuje pacjentom tego rodzaju usługi. Zabieg nie trwa długo, a po założeniu nakładek można natychmiast cieszyć się odmienionym wyglądem uśmiechu. Licówki Poznań to szansa na to, by zmodyfikować kształt, wielkość i kolor zdrowego uzębienia. Wiele osób ceni sobie również możliwość pozbycia się niewielkich wad w ustawieniu zębów (szpar, przesunięć itp.) bez konieczności zakładania aparatu ortodontycznego.

Licówki Poznań – trwały i naturalny efekt

Kolejna zaleta licówek dotyczy ich trwałości. Korzystając z usług dobrego gabinetu dentystycznego (jak np. Stomatologia estetyczna Poznań), można liczyć na sprawnie i dobrze wykonany zabieg z wysokiej jakości materiałów. Przyklejone do zębów płytki cechuje odporność na rysy, uszkodzenia i pęknięcia oraz na ścieranie się pod wpływem np. jedzenia. Ważny jest też fakt, że efekt zabiegu jest bardzo naturalny. Dobrze dobrane i odpowiednio nałożone licówki nie rzucają się przesadnie w oczy ani nie różnią drastycznie od prawdziwego uzębienia. Zęby są po prostu dużo bardziej estetyczne, ale wciąż pozostają naturalne.

Szybko i bezboleśnie

Wspominaliśmy już, że w zakładanie licówek w Stomatologii estetycznej Poznań nie trwa zbyt długo. Przyklejenie pojedynczej płytki, przy braku występowania komplikacji, nie powinno przekraczać kilkudziesięciu minut. Dla wielu osób ważną sprawą jest fakt, że całość jest bezinwazyjna i przebiega bez bólu. Mocowanie nakładek nie wymaga nawet podawania środka znieczulającego, ponieważ specjalista wszystkie czynności przeprowadza w obrębie zewnętrznej powierzchni zęba, nie ingerując w jego strukturę. Porównując taką usługę do np. wstawiania koron czy implantów, różnice w odczuwanym przez pacjenta komforcie są ogromne.

Licówki cena Poznań – niski koszt

Mówiąc o zaletach licówek, nie można pominąć ceny zabiegu. W tym wypadku inwestycja jest bardzo opłacalna – koszt tańszych wersji nakładek zaczyna się już od ok. 200-300 zł. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku usługi, jaką jest nakładanie licówki cena poznańskiego gabinetu może być ustalana indywidualnie, w zależności od rodzaju płytki. Istotną rolę odgrywa tu przede wszystkim materiał wykorzystany do stworzenia licówki.

Redakcja

Powiązane wpisy