Czym jest leczenie zębów w narkozie?

Czym jest leczenie zębów w narkozie?

Leczenie zębów w narkozie dla wielu osób będzie niezwykle korzystnym rozwiązaniem. Oczywiście najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe w stomatologii, ale w niektórych przypadkach jest to niewystarczające. Jeśli pacjent bardzo się stresuje, boi i odczuwa szereg nieprzyjemnych dolegliwości, to warto mu zaproponować podanie narkozy. Oznacza to, że prześpi cały zabieg, nie będzie świadomy żadnych czynności przeprowadzonych przez lekarza.

Co warto wiedzieć o leczeniu zębów w narkozie?

Leczenie zębów pod narkozą Tychy to sposób na przeprowadzenie zabiegów dentystycznych w przypadku pacjenta pozbawionego świadomości i czucia. Umożliwia to zaoszczędzenie mu przykrych doświadczeń i stresu. Oczywiście podanie znieczulenia ogólnego wymaga tego, aby w gabinecie znalazł się również anestezjolog. Będzie on czuwał nad parametrami życiowymi pacjenta. Kluczowe jest to, aby osoba poddawana zabiegowi została bezpiecznie wprowadzona w narkozę i z niej wybudzona. Jeśli planuje się rozległe leczenie protetyczne lub implantologiczne, to warto pomyśleć nad podaniem znieczulenia ogólnego. Jest to świetne rozwiązanie dla dzieci i osób panicznie bojących się dentystów, z różnymi upośledzeniami, chorujących na schorzenia natury psychicznej. Usuwanie wielu zębów lub problematycznej ósemki staje się znacznie łatwiejsze w przypadku pacjenta w narkozie.

Leczenie zębów pod narkozą Tychy a możliwe skutki uboczne – czy jest się czego bać?

Jak wiadomo, każda procedura medyczna może przyczynić się do wystąpienia różnych działań niepożądanych. Dotyczy to również stosowania leków. Znieczulenie ogólne stwarza większe ryzyko pojawienia się skutków ubocznych niż zastosowanie miejscowego środka znieczulającego. Oczywiście jeśli będzie się pod opieką doświadczonych profesjonalistów, to leczenie pod narkozą Tychy powinno przebiegać sprawnie i bezproblemowo. Dołożą oni starań do tego, aby zredukować do minimum ryzyko wystąpienia negatywnych konsekwencji. Każdy organizm reaguje jednak inaczej. Normalną reakcją jest uczucie dyskomfortu w przełyku z bez powodu jego podrażnienia. Mogą nawet pojawić się trudności z mówieniem, ale ustępują one samoczynnie w krótkim czasie. Niektórzy są uczuleni na środki znieczulające. Grozi to wystąpieniem u nich silnej reakcji anafilaktycznej, która zagraża zdrowiu i życiu pacjenta. Bardzo ważne jest wobec tego wykluczenie przeciwwskazań do leczenia zębów pod narkozą.

Redakcja

Powiązane wpisy