Wybielanie nakładkowe – najważniejsze informacje

Wybielanie nakładkowe – najważniejsze informacje

Wybielanie nakładkowe – najważniejsze informacje

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważny jest wygląd i zdrowie zębów. Niestety czasem pomimo najlepszej higieny jamy ustnej dochodzić może do powstawania wielu problemów z uzębieniem. Jednym z najbardziej typowych i najczęściej występujących jest oczywiście ich przebarwianie się. Na szczęście dentysta jest w stanie przywrócić zębom piękny wygląd przy pomocy wybielania nakładkowego.

Na czym polega wybielanie nakładkowe?

W jaki sposób najczęściej pacjencji próbują wybielać zęby? Jest to ogromny problem, który rzutuje na wygląd uśmiechu, często pozbawia ludzi pewności siebie i stwarza ogromne problemy w życiu osobistym i zawodowym. Nic więc dziwnego, że wiele osób próbuje najróżniejszych metod w postaci past do zębów, środków ziołowych czy też wybielania laserowego lub ultradźwiękami. Jak się jednak okazuje, jedną z lepszych metod jest wybielanie nakładkowe.
Wybielanie to polega na umieszczaniu na zębach specjalnej nakładki, do której wpuszczany jest bardzo skuteczny wybielający żel. Dzięki nakładce ma on cały czas kontakt z powierzchnią zębów, a w efekcie tego powoduje ich wybielenie.

Przebieg wybielania nakładkowego

W jaki sposób przeprowadza się wybielanie nakładkowe? Jak ten proces dokładnie przebiega? Podstawą jest oczywiście dokładne przejrzenie jamy ustnej przez specjalistę. Stomatolog najpierw ocenia, w jakim stopniu przebarwione są zęby i czy mogą być wybielanie nakładkami. Następnym krokiem jest zrobienie odcisków łuków zębowych i na ich podstawie wykonanie nakładek o niezwykle precyzyjnie dopasowanym kształcie.
Na drugiej wizycie pacjent będzie mógł przymierzyć nakładki i sprawdzić, czy na pewno odpowiednio komfortowo przylegają do zębów. Jeśli tak będzie, stomatolog przekaże instrukcje ich użytkowania, a także sposobu aplikacji żelu wybielającego. Jest to bardzo ważne, ponieważ pacjent samodzielnie będzie używał nakładek w domu.
W zależności od tego, w jakim stanie są zęby i jak mocno są przebarwione, stomatolog zaleci różny czas używania nakładek. Mogą one być wykorzystywane 2 tygodnie, lecz w przypadku mocno przebarwionych zębów zaleca się często nawet 4 tygodnie. Oczywiście nie trzeba cały czas chodzić w nakładach i wystarczy od 4 do 12 godzin na dobę. Często stomatolodzy zalecają, aby przy większej ilości godzin zakładać nakładki po prostu na noc do snu, co będzie znacznie bardziej komfortowe niż chodzenie z nimi do pracy.

Redakcja

Powiązane wpisy