Protetyka stomatologiczna – estetyczne i trwałe uzupełnienia protetyczne

Protetyka stomatologiczna – estetyczne i trwałe uzupełnienia protetyczne

W gabinetach stomatologicznych można obecnie skorzystać z szerokiej gamy usług protetycznych. Jakie protezy wyróżniają się najlepszą estetyką i trwałością?

Jakie są rodzaje protez stomatologicznych?

Do protez stomatologicznych zalicza się wiele uzupełnień, które różnią się pomiędzy sobą zastosowanymi materiałami oraz sposobem umocowania w jamie ustnej.

Uzupełnienia protetyczne dzieli się na:

  • ruchome – wyciągane z jamy ustnej
  • stałe – zamocowane na stałe w jamie ustnej

Pacjentom chcącym udać się do protetyka Poznań zapewnia dostęp do wszystkich typów powyższych protez. Największe możliwości mają odwiedzający prywatne gabinety stomatologiczne. Tylko tam wykonuje się stałe protezy zębowe Poznań także ma wiele punktów, gdzie można liczyć wtedy na obsługę na najwyższym poziomie.

Najlepsze protezy zębowe – co wybrać?

Nie każda proteza zębowa jest dla pacjenta komfortowa, a przy tym estetyczna i trwała. Właśnie dlatego dobór odpowiednich uzupełnień protetycznych ma bardzo duże znaczenie.

Protezy dopasowuje się przede wszystkim do rodzaju braku zębowego, stanu zębów pacjenta, ale także do jego zasobności portfela. Im większy budżet, tym lepsze protezy zębowe Poznań jest w tym przypadku jednym z miast, gdzie pacjenci mogą skorzystać z najdroższych, lecz też najwygodniejszych uzupełnień.

Do najlepszych protez stomatologicznych zaliczają się:

  • ruchome protezy elastyczne – są miękkie, wygodne, nie ocierają, stosowane są przy brakach częściowych
  • ruchome protezy overdenture – bazują na korzeniach zębów naturalnych lub wszczepach (implantach), wyposażone są w zatrzaski ułatwiające zdejmowanie protezy
  • korony porcelanowe – zakładane na korzeniu albo na wkład umieszczony w korzeniu, są bardzo trwałe i doskonale imitują naturalne zęby
  • mosty porcelanowe – nakładane na okoliczne zęby nad brakiem
  • implanty stomatologiczne – zastępują naturalny ząb, mogą być używane także przy bezzębiu

Gabinety, które działają w sektorze protetyka stomatologiczna Poznań, oferują wszystkie z powyższych protez.

Gdzie wykonać dobrą protezę stomatologiczną?

Pacjentom chcącym odwiedzić protetyka Poznań może zaprezentować długą listę adresów. W poszukiwaniu dobrego gabinetu wykonującego protezy zębowe w Poznaniu warto kierować się przede wszystkim opiniami na jego temat, a także zwrócić uwagę na zakres świadczonych usług.

Aby cieszyć się z estetycznego i trwałego uzupełnienia, najlepiej wybrać prywatny gabinet, którego specjalnością jest protetyka stomatologiczna Poznań to najlepsi specjaliści w regionie.

Redakcja

Powiązane wpisy