Pobieranie treści z YT – co i jak?

Pobieranie treści z YT – co i jak?

YouTube jest jednym z bardziej popularnych portali internetowych na całym świecie. Pozwala on na udostępnianie różnego rodzaju treści wideo oraz plików audio, a także ich odtwarzanie. Czasami zdarza się, że na platformie YouTube znajdują się unikalne treści, których nie znajdziemy nigdzie indziej. W takiej sytuacji przydatne okaże się pobieranie filmów z YouTube, które pozwoli nam swobodnie cieszyć się danymi plikami. Jak to zrobić, czy jest to legalne i w jakich przypadkach opłaca się pobierać treści z YT? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Kiedy pobieranie piosenek z YouTube może okazać się przydatne?

Być może większość z nas uważa, że pobieranie plików z serwisu, który udostępnia je za darmo bez żadnych ograniczeń nie ma sensu, lecz nie jest to do końca prawda. Oczywiście, serwis udostępnia wszelkie materiały bez obarczania użytkowników kosztami, jednak w niektórych przypadkach pobieranie treści z YouTube może okazać się naprawdę przydatne. Jedną z takich sytuacji jest bez wątpienia przypadek, w którym spodziewamy się, że w najbliższym czasie nie będziemy mieć dostępu do Internetu przez dłuższy czas np. podczas wakacji na dziko. Kolejnym przypadkiem, w którym pobieranie treści z YouTube jest uzasadnione jest sytuacja, w której tworzymy np. playlistę do samochodu i piosenka, na której nam zależy nie znajduje się na żadnej płycie ani innym portalu. Należy również wziąć pod uwagę, że obecność treści na YouTube jest w pełni zależna od użytkowników, którzy je udostępnili i którzy w każdym momencie mogą je usunąć lub ograniczyć do nich dostęp. Jeżeli więc spodziewamy się podobnych zachowań także powinniśmy pobrać film lub plik audio, aby przechowywać go na swoim komputerze.

Czy pobieranie piosenek z YouTube jest legalne?

Ostatnimi czasy dużo mówi się o tzw. „piractwie” internetowym polegającym na nielegalnym pobieraniu treści, stanowiących czyjąś własność intelektualną, czyli kradzieży. Jednak pobieranie filmów z YouTube, a także piosenek może być bezpieczne i nie musi wcale być sprzeczne z polskim prawem. Jeżeli bowiem pobieramy treści tylko i wyłącznie na własny użytek i nie mamy zamiaru ich rozpowszechniać, ani na nich zarabiać możemy być całkowicie spokojni i mieć pewność, że postępujemy zgodnie z prawem.

Redakcja

Powiązane wpisy