Ortodoncja Wołów – jak leczyć wady zgryzu?

Ortodoncja Wołów – jak leczyć wady zgryzu?

Leczenie wad zgryzu jest popularną formą dbania o stan jamy ustnej, a noszenie aparatu w niektórych kręgach jest nawet modne. Jakie usługi oferuje ortodonta Wołów?

Ortodonta Wołów – czym się zajmuje?

Ortodoncja Wołów oferuje usługi z zakresu leczenia wad zgryzu o różnym stopniu zaawansowania. Osoby wymagające prostowania zębów i chcące rozpocząć noszenie aparatu na zęby, muszą najpierw odbyć szczegółową konsultację ze specjalistą w celu dobrania odpowiedniej opcji terapii. Początkowo ortodonta zleca wykonanie zdjęć cefalometrycznych i na ich podstawie ocenia rodzaj wady zgryzu. Dopiero wtedy możliwe jest dobranie konkretnego sprzętu dla pacjenta. Warto też zaznaczyć, że dobieranie aparatu ortodontycznego to proces, którego nie da się ukończyć podczas jednej wizyty. Samo zakładanie go trwa około 1-2 godziny, jednak najpierw należy dokładnie ocenić stan jamy ustnej. Bywa, że pacjent musi poczekać na założenie aparatu i dostaje zalecenia, by najpierw wyleczyć zęby – tylko w zdrowej jamie ustnej możliwe jest założenie aparatu.

Aparaty na zęby Wołów – co należy o nich wiedzieć?

Noszenie aparatu na zęby kojarzy się zwykle z czymś mało komfortowym i wręcz uciążliwym. Trzeba przyznać, że leczenie wad zgryzu nie należy do najprzyjemniejszych, jednak sprzęty korygujące są obecnie o wiele bardziej zaawansowane, przez co pacjent nie odczuwa tak wielu niedogodności w związku z ich noszeniem.

Należy pamiętać o tym, że standardowe aparaty na zęby Wołów – czyli tzw. metalowe klamerki – mogą wywoływać lekki ból w jamie ustnej w pierwszych dniach jego użytkowania. Po tym krótkim okresie wszystko powinno wrócić do normy. Czas noszenia aparatu jest także związany z koniecznością zwracania większej uwagi na higienę uzębienia. Resztki pokarmu często przypiają się do łuków i zamków, przez co należy dokładniej czyścić zęby. Niedostateczna higiena jamy ustnej może przyczynić się do powstawania próchnicy.

Ortodoncja Wołów – alternatywy dla klasycznych aparatów na zęby

Choć stałe aparaty na zęby są coraz bardziej nowoczesne i mniej uciążliwe dla pacjenta, trudno zaprzeczyć, że na rynku pojawiają się inne, ciekawe rozwiązania. Do jednych z nich należą przezroczyste nakładki, które na co dzień są niewidoczne, a więc można w niezauważalny dla otoczenia sposób leczyć wady zgryzu. Co więcej, są to nakładki, które da się ściągnąć przed rozpoczęciem jedzenia, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać higienę jamy ustnej. Ortodoncja Wołów posiada bogatą ofertę rozwiązań, którą warto sprawdzić.

Redakcja

Powiązane wpisy