Ochrona telefonu zapewniona

Ochrona telefonu zapewniona

Telefon stał się urządzeniem niezbędnym w wielu czynnościach. Ludzie odrzucili codzienne korzystanie z komputera na rzecz przeglądania tych samych informacji na ekranie telefonu. Aplikacje bankowe powoli wypierają serwisy internetowe, a komunikatory do wideo rozmów są alternatywą dla zwykłych połączeń telefonicznych. Nic więc dziwnego, że ludzie chcą chronić to ważne urządzenie przed uszkodzeniem. Produkowane przez Ringke etui ma nie tylko być atrakcyjną ozdobą telefonu, ale również zabezpieczeniem przed stłuczeniem ekranu.

Dlaczego produkowany przez Ringke case musi chronić ekran telefoniczny?

Technologia smartfonów w dużej mierze opiera się na miniaturyzacji wszystkich elementów dotychczas znanych z komputerów i innych skomplikowanych maszyn obliczeniowych. Ze względu na małe rozmiary, wszystkie podzespoły są podatne na oddziaływanie energii kinetycznej w razie uderzenia. Produkowany przez Ringke case ma zadanie zmniejszyć to oddziaływanie i przyjąć na siebie dużą część energii z uderzenia. Najbardziej narażonym na urazy elementem jest ekran, którego technologia dotykowa, mimo ciągłego rozwoju, nadal pozostaje delikatna. W idealnej sytuacji, case telefoniczny powinien wystawać kilka milimetrów poza chronioną szkłem hartowanym szybkę. Wtedy w razie upadku to etui przyjmie pierwszy impet z uderzenia.

Czy producenci nie powinni tworzyć wytrzymalszych urządzeń?

Zastosowane w telefonach technologie intensywnie się rozwijają. Ze względu na ciągłą miniaturyzację i dodawanie do smartfonów nowych podzespołów urządzenia te pozostają bardzo delikatne. Nawet najbardziej wytrzymała obudowa może zostać zniszczona w przypadku niefortunnego upadku. Producenci ciągle rozwijają tworzywa wykorzystywane w obudowach telefonów. Jednak nie są one w stanie ochronić wnętrza telefonu w sposób idealny. A miniaturowe podzespoły są łatwiejsze do uszkodzenia niż ich pełnowymiarowe odpowiedniki.

Czy produkowane przez Ringke etui jest lepsze od chińskich odpowiedników?

Produkowany przez Ringke case wytworzone są z materiałów elastycznych o wysokiej jakości i sprawdzonej wytrzymałości. Kupując chiński odpowiednik otrzymuje się kolorowe etui, które jednak nie da gwarancji zabezpieczenia telefonu. A przecież głównym zadaniem tego gadżetu do telefonu jest chronić przed uszkodzeniem. Ozdabianie telefonu postacią z ulubionego serialu czy filmu to drugorzędna cecha. Szczególnie że również etui Ringke są atrakcyjne wizualnie, a przy tym chronią telefon.

Redakcja

Powiązane wpisy