Materiały z YouTube – nie tylko do oglądania

Materiały z YouTube – nie tylko do oglądania

YouTube to cały czas rozrastająca się kopalnia najróżniejszych materiałów video oraz audio (np. podcasty). Może z nich korzystać każdy, kto ma dostęp do Internetu. Zdarza się jednak, że dany plik jest obecny tutaj latami, a później nagle z jakiegoś powodu znika. Jeżeli ktoś miał do czynienia choć raz z taką sytuacją, może zacząć się zastanawiać, czy jest możliwe pobieranie treści z YouTube tak, aby mieć je zarchiwizowane do własnych celów.

Tak, to możliwe!

Osoby, które dopiero niedawno zaczęły swoją przygodę jako widz YouTube lub w ogóle jako internauta, mogą jeszcze nie znać wszystkich możliwości dawanych użytkownikom przez sieć. Nie wiedzą też, czy mogą pewnym treściom zaufać i jak znaleźć np. bezpłatne rozwiązanie jakiegoś problemu.

Może więc ucieszyć je fakt, że pobieranie treści z YouTube jest jak najbardziej możliwe – zarówno dzięki darmowym programom, jak i on-line – bez instalowania na komputerze, czy smartfonie żadnych aplikacji. Którą z tych opcji wybrać? Wygodniejszą dla danego użytkownika.

Pobieranie piosenek z YouTube – jak to zrobić?

Dla wielu odbiorców liczy się przede wszystkim sama piosenka. Nie zależy im na teledysku, czy innym materiale wizualnym dołączonym do danego materiału audio. Istotna jest tylko ścieżka dźwiękowa. Czy można pobrać tylko tę część danego pliku z YouTube? Owszem!

Niezbędny jest tu program lub strona on-line, która umożliwia przekonwertowanie materiału z YT do formatu audio, np. do popularnego MP3.
W programie do pobierania lub na stronie to umożliwiającej jest pole, w które należy skopiować adres http danego materiału na YouTube. Kolejny krok to wybranie obok opcji, do jakiego formatu ma być zmieniony dany materiał. Czasem program lub strona konwertuje i od razu zapisuje zmieniony plik we wskazanej lokalizacji, innym razem, należy zapis zlecić przy pomocy stosownego przycisku („zapisz”).

Pobieranie piosenek z YouTube jest więc proste i nie trzeba posiadać do tego celu zaawansowanej wiedzy specjalistycznej.

A co z filmami?

Jeśli komuś zależy na całym materiale filmowym, to pobieranie filmów z YouTube jest także jak najbardziej możliwe. Procedura jest identyczna, jak w przypadków pobierania piosenek i innych materiałów audio z tego źródła, a nawet nieco łatwiejsza. Trzeba jedynie wybrać opcję ściągania video. Niektóre strony i programy dają dodatkowo możliwość zmiany formatu video na inny (np. .avi albo .mp4) już na tym etapie, a inne nie. Jednak istotne jest to, że samo pobieranie filmów z YouTube jest łatwe i potrzeba do tego tylko kilku łatwych kroków.

Redakcja

Powiązane wpisy