Leczenie kanałowe. Czy zawsze boli?

Leczenie kanałowe. Czy zawsze boli?

Leczenie stomatologiczne kojarzy się z nieprzyjemnymi odczuciami. Leczenie kanałowe zęba wielu osobom kojarzy się z bardzo dużym bólem. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem przez lata ból musiał towarzyszyć tej formie leczenia.

Ból był sygnałem dla stomatologa

Każdy dentysta Szczecin wykonujący leczenie kanałowe musiał zatruć zęba, po czym oczyścić jego dwa lub trzy kanały specjalną igłą. Ból był sygnałem dla niego, że dotarł do końca kanału, żaden stomatolog Szczecin nie miał możliwości stwierdzić w inny sposób, że kanał został całkowicie oczyszczony. Oczyszczenie go w części też było ryzykowne dla pacjenta, bowiem później stomatolog kanał musiał wypełniać. Stomatolog Szczecin dobrze wiedział, że wypełnienie nie do końca oczyszczonego kanału zęba, wiąże się z ryzykiem powikłań takich jak zapalenie dziąsła czy nawet trudny do usunięcia ropień. Obecnie jednak są o wiele lepsze możliwości. Prześwietlenia, kamery, umożliwiające zajrzenie do kanału, znieczulenia. Dobra klinika stomatologiczna Szczecin jest wyposażona w taki sprzęt i leki, może więc leczyć kanałowo bez bólu. Alternatywą jest też leczenie w narkozie, nie każda jednak klinika stomatologiczna Szczecin oferuje taką opcję.

Leczenie kanałowe nie musi boleć

Obecnie leczenie kanałowe nie musi boleć. Aby nie bolało, dentysta Szczecin musi być profesjonalistą i mieć możliwości zastosowania odpowiedniego sprzętu i leków. Decydując się na leczenie kanałowe nie należy więc wybierać przypadkowego dentysty Szczecin, tylko stawiać na doskonałych fachowców. Warto więc przed wyborem stomatologa ze Szczecina zasięgnąć opinii pacjentów, porozmawiać o możliwościach leczenia, opcjach. Dobra klinika stomatologiczna ze Szczecina to rozsądny wybór. Doświadczony dentysta ze Szczecina z całą pewnością udzieli wyczerpujących informacji i dopasuje metody leczenia do danej sytuacji a także weźmie pod uwagę obawy pacjenta i z całą pewnością będzie starał się wykonać leczenie kanałowe bezboleśnie.

Koszty

Warto pamiętać, że koszt leczenia kanałowego zależy między innymi od ilości kanałów, zastosowanych leków i ilości wizyt. Zawsze więc trzeba przygotować się na zauważalne wydatki i brać pod uwagę nieprzewidziane sytuacje. Nawet najlepszy szczeciński stomatolog nie może bowiem zagwarantować, że nie dojdzie do powikłań czy też konieczności większej ilości wizyt. Jeśli jednak leczenie kanałowe jest koniecznością, w trosce o swoje zdrowie nie warto z nim zwlekać.

Redakcja

Powiązane wpisy