Kiedy iść z dzieckiem do ortodonty?

Kiedy iść z dzieckiem do ortodonty?

Zdrowie zębów dzieci to bardzo ważna kwestia. Warto dbać o to od najmłodszych lat, a także wypracować u maluchów prawidłowe nawyki. Czasami jest jednak tak, że pomimo ogromnej dbałości o higienę jamy ustnej, pojawiają się jakieś problemy. Niektóre z nich mogą być związane z nieprawidłowym rozwojem zgryzu. To właśnie wtedy ortodonta dziecięcy Kraków będzie specjalistą, do którego trzeba się wybrać.

Ortodoncja Kraków

Kiedy rodzice spostrzegą, że rozwój uzębienia dzieci nie przebiega prawidłowo, warto od razu umówić się do ortodonty. To właśnie ortodonta dziecięcy Kraków jest specjalistą, który przyjrzy się układowi zębów. Trzeba będzie wykonać zdjęcie rentgenowskie, aby lekarz ocenił, jak zawiązują się kolejne zęby. Jeżeli przebiły się już wszystkie zęby, lekarz ma pełen obraz tego, co można zrobić, aby umiejscowiły się one prawidłowo. Niestety niejednokrotnie potrzebne będzie założenie aparatu, bez którego nie uda się wyprostować zębów.

Aparaty ortodontyczne Kraków

Dla młodych pacjentów aparaty są refundowane. To zatem dobra wiadomość dla rodziców, którzy martwią się, że dzieci nie będą mogły nosić aparatu ze względów finansowych. Oczywiście refundowana jest podstawowa wersja. Jeżeli rodzic chciałby zapewnić swojemu dziecku dostęp do lepszego lub mniej widocznego aparatu, musi za to samodzielnie zapłacić. Warto wiedzieć też o tym, że dorośli ludzie mogą również wybrać się do ortodonty.

Ortodoncja Kraków dla dorosłych

Aparaty ortodontyczne nie są tworzone tylko i wyłącznie z myślą o najmłodszych pacjentach. W ostatnich latach bardzo wielu dorosłych ludzi podejmuje decyzję o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego. Dorosłość to czas, kiedy można po prostu zdobyć fundusze na założenie aparatu, na przykład wysokiej jakości, który często kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ortodoncja Kraków podejmuje się założenia aparatu ortodontycznego u osób małoketnich jak i dorosłych.

Dlaczego warto nosić aparaty ortodontyczne Kraków?

Dlaczego warto zgłosić się do ortodonty i dowiedzieć więcej na temat leczenia? Ponieważ dzięki ładnym, zadbanym zębom zwyczajnie możemy czuć się lepiej. Istotne jest również to, że nieprawidłowo rozwijający się zgryz może negatywnie wpływać na przykład na możliwości komunikacyjne. Problemy z prawidłową wymową mogą być związane właśnie z krzywymi zębami. Zamiast przez wiele lat zmagać się z takimi kompleksami i trudnościami, lepiej zwyczajnie sięgnąć po rozwiązanie.

Redakcja

Powiązane wpisy