Kasetony 3D. Dekoracyjne panele ścienne i sufitowe

Kasetony 3D. Dekoracyjne panele ścienne i sufitowe

Szukasz sposobu, by urozmaicić wygląd ścian w swoim salonie? A może marzy Ci się unikatowy sufit w sypialni? Sprawdź kasetony 3D! To dekoracyjne panele ścienne i sufitowe, które doskonale wpisują się w nowocześnie i klasycznie urządzone przestrzenie. Dzięki nim można stworzyć oryginalne kompozycje w każdym pomieszczeniu!

Czym są kasetony 3D?

Kasetony, inaczej panele 3D to rodzaj elementów dekoracyjnych używanych do wykańczania ścian i sufitów. Mogą służyć zarówno do pokrycia całej nawierzchni, jak i tworzyć punktowe zdobienia. Różnorodne wzory powodują, że można stworzyć z nimi naprawdę niebanalne aranżacje.

Takie trójwymiarowe elementy wykonuje się przede wszystkim z polistyrenu ekstrudowanego XPS, czyli ze styroduru lub podobnego materiału POLYSTAR. To materiały wyróżniające się estetycznym wykończeniem nawierzchni bez otwartych komórek, a przy tym bardzo lekkie oraz odporne na czynniki zewnętrzne. Najczęściej panele te oferowane są w dużych rozmiarach – 50 x 50 cm lub 60 x 60 cm.

Zalety paneli 3D:

  • niebanalne wykończenie ścian i sufitów
  • trójwymiarowy efekt
  • niski ciężar
  • łatwy montaż
  • możliwość malowania na dowolny kolor
  • odporność na wilgoć
  • brak wymagającej konserwacji

Panele 3D – gdzie można je położyć?

Ze względu na swoją różnorodność z kasetonów 3D można tworzyć naprawdę różnorodne, efektowne nawierzchnie, które potrafią całkowicie odmienić wnętrze.

Przede wszystkim panele 3D doskonale nadają się do salonu. Mogą wtedy ozdobić wolną ścianę za telewizorem, kompletem wypoczynkowym – świetnie zastępują inne dekoracje, na przykład obrazy, plakaty.

Również takie dekoracje z paneli 3D świetnie prezentują się w sypialni. Sprawią, że wnętrze nabierze unikatowej głębi. Mogą posłużyć też do zaakcentowania pustej ściany w przedpokoju.

Intrygująca propozycja to panele wyglądające jak klasyczne lamperie – przywodzą na myśl boazerie angielskie. Dzięki nim pomieszczenia natychmiast uzyskają szykowny wygląd.

Warto też zaznaczyć, że kasetony 3D doskonale prezentują się z liniowym oraz z punktowym oświetleniem LED, które podkreśla wtedy ich trójwymiarową strukturę.

Gdzie można kupić kasetony 3D?

Klientom chcącym zakupić trójwymiarowe kasetony sklep specjalizujący się w takim asortymencie może zaprezentować pełną paletę interesujących propozycji. W sklepach z kasetonami 3D można przebierać wtedy w rozmaitych wzorach, by dopasować je do swojego pomysłu na wnętrze.

Oferujący kasetony sklep często może także dostarczyć produkty przeznaczone do montażu – stosuje się wtedy kleje elastyczne, fugi, taśmy.

Redakcja

Powiązane wpisy