Jarosław – tam też można wstawić implant zęba

Jarosław – tam też można wstawić implant zęba

Tak małe miejscowości jak Jarosław, kojarzą się wielu osobom z miejscami, w których nie można liczyć na dostęp do skomplikowanego leczenia dentystycznego czy takich zabiegów jak wstawienie implantu zęba. To błędne myślenie. Oczywiście nie każdy gabinet dentystyczny w Jarosławiu ma w swojej ofercie wstawienie implantów zębów, kilka jednak tak. Każdy, kto chce lub musi wstawić implant lub implanty w miejsce po usunięciu zęba lub zębów, śmiało może zgłosić się do wybranego dentysty w Jarosławiu.

Implanty Jarosław są niezbędne

Warto mieć świadomość, że usunięcie zęba tylko pozornie nie wpływa na ogólny stan uzębienia. Sąsiednie zęby mogą mieć tendencję do pochylania się w kierunku miejsca po zębie, którego już nie ma, zacząć się ruszać. Mogą też pojawić się problemy z dziąsłem. Usunięty ząb psuje też ogólny wygląd uzębienia, szpeci i obniża samoocenę. Warto więc zdecydować się na implanty zębów Jarosław. Ich wstawienie nie jest trudnym zabiegiem.

Podstawę można wstawić już w chwili usunięcia zęba

Warto podjąć decyzję już przed usunięciem zęba, bowiem implanty zębów można wstawiać już po usunięciu chorych zębów. Stomatolog, który będzie miał świadomość, że pacjent tego oczekuje, będzie usuwał ząb tak, by od razu zrobić w dziąśle miejsce na podstawę implantu. Oczywiście zamontowanie podstawy implantu możliwe jest w dowolnej chwili, jeśli jednak dziąsło jest zagojone, stomatolog będzie musiał je nacinać, zakładać, a potem zdejmować na dziąśle szwy. Nie jest to przyjemne i wymagać może wielu wizyt u dentysty

Implant czasowy a później stały

Warto mieć świadomość, że nie ma możliwości wstawienia stałego implantu lub implantów od razu. Konieczne jest wstawienie podstawy zęba, po czym musi minąć aby dziąsło się zagoiło. Na ten czas stomatolog może wstawić implant czasowy. Nie jest to mocny ząb, dlatego warto go oszczędzać. Zakazane jest między innymi nagryzanie nim twardych pokarmów, trzeba też zachować dużą ostrożność przy myciu zębów. Już twarda szczoteczka do zębów i zbyt gwałtowne ich mycie, może doprowadzić do wielu problemów i przedłużyć czas gojenia rany.

Implant. Na jak długo wystarczy?

W założeniu implant powinien wystarczyć do końca życia. Zdarza się jednak, że implanty słabej jakości wymagają wcześniejszej wymiany. Mogą się łamać, kruszyć, odbarwiać. Z tego powodu zawsze warto stawiać na implanty zębów Jarosław bardzo wysokiej jakości. Oczywiście są dużo droższe, trzeba jednak pamiętać, że płacąc więcej, tak naprawdę oszczędzamy, minimalizuje się bowiem ryzyko kolejnych wizyt u dentysty i kosztów z tym związanych.

Redakcja

Powiązane wpisy