Jak wybrać taczkę?

Jak wybrać taczkę?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że taczka na dwóch kołach jest niezastąpionym narzędziem do pracy nie tylko na budowie, ale również w domowym ogrodzie. Warto wiedzieć, że obecni wybór wspomnianego produktu nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Renomowani producenci maja bardzo szerokie oferty asortymentowe. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że klienci mają problemy z podjęciem decyzji. Jakie cechy powinny mieć dobre taczki ogrodowe aluminiowe?

Materiał

Warto wiedzieć, że obecnie ogromną popularnością cieszą się modele wykonane z tworzywa sztucznego. Ich zaletą jest przede wszystkim stosunkowo mała waga. Dzięki temu użytkowanie nie będzie stanowiło większego problemu nawet dla osób, które nie dysponują dużą siłą. Oczywiście ciężkie materiały mogą przyczynić się do uszkodzenia misy.

Zdecydowanie solidniejsza trwalsza jest taczka mechaniczna. Rekomendowane jest jednak przed zakupem zweryfikowanie grubości ścianek. Przeważnie producent podaje grubość blachy w specyfikacji. Bardzo istotne znaczenie będzie miało zabezpieczenie taczki przed korozją. Do cięższych prac budowlanych stosowane są metalowe modele.

Pojemność i ładowność

Wymienione parametry powinny być uzależnione od indywidualnych preferencji użytkowników. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że pojemność zależy od wysokości, szerokości i głębokości taczki. Należy mieć świadomość, że głęboka taczka mechaniczna doskonale zda egzamin do przewożenia różnego rodzaju materiałów budowlanych. Z kolei ładowność będzie określała, jak ciężkie przedmioty mogą być przewożone w omawianym produkcie, by nie doszło do zniszczenia. Osobom, które potrzebują taczki do prac budowlanych rekomendowane jest zaopatrzenie się w model o załadunku przynajmniej 150 kg.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje taczek?

Należy mieć świadomość, że nie wszystkie taczki dostępne na rynku służą do tych samych celów. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się taczki ogrodowe aluminiowe. Są przede wszystkim lekkie. Do cięższych prac warto kupić model metalowy. Z kolei tacka budowlana na dwóch kółkach cechuje się przede wszystkim kanciastą konstrukcją. Jest to spowodowane koniecznością przewożenia betonu.

Rekomendowane jest unikanie modeli, które mają sztywno przymocowane koła. Nie tylko są mniej wygodne, ale również znacznie cięższe, jeżeli chodzi o użytkowanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na produkt znanej i sprawdzonej firmy. Klient otrzymuje wtedy dwuletnią gwarancję. Jeżeli taczka nie spełni oczekiwań, można dokonać jej zwrotu.

Redakcja

Powiązane wpisy