Jak powinno się wybierać protezy zębowe?

Jak powinno się wybierać protezy zębowe?

Protetyka to niezwykle istotna gałąź stomatologii. Dzięki niej osoby, które utraciły częściowo lub całkowicie swoje zęby, w dalszym ciągu mogą posiadać estetyczny uśmiech czy też komfortowo przeżuwać pokarmy. Jak się jednak okazuje, na rynku dostępna jest naprawdę ogromna ilość najróżniejszych rozwiązań w tej dziedzinie. Warto się więc zastanowić nad tym, co konkretnie można uzyskać u stomatologa i na co najlepiej się zdecydować.

Protezy zębowe Tychy — podstawowy podział

Od czego powinno się zacząć analizowanie protez zębowych? Na samym początku warto podjąć się najprostszego i najbardziej ogólnego ich sklasyfikowania. O czym więc w tym wypadku mowa?
Protezy zębowe w największym skrócie podzielić można na ruchome oraz stałe. Te pierwsze charakteryzują się tym, że pacjenci mogą je samodzielnie wkładać do jamy ustnej, a także w dowolnej chwili je wyjmować. Dobrym przykładem takich protez są np. tzw. sztuczne szczęki.

Czym natomiast są protezy stałe? Cechują się one tym, że pacjenci nie mają możliwości ich samodzielnego użycia. Ich założenie wymaga specjalistycznego zabiegu, często o charakterze chirurgicznym. Powoduje to, że takie protezy zostają z pacjentem na bardzo długo, a często nawet na całe życie. Co jest przykładem protezy stałej? Chodzi tu przede wszystkim o różnego rodzaju korony, mosty czy też nawet licówki, lecz również implanty zębowe.

Z jakich materiałów wykonane są protezy zębów Tychy?

Rzecz jasna powyższy podział protez jest niezwykle podstawowy i nie wyczerpuje w pełni tematu. Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, z jakiego materiału będą wykonane dane protezy. Z jakiego powodu tworzywo jest tak ważne? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że konkretny materiał przekładać się będzie na trwałość danej protezy, a więc na czas jej użytkowania. Co więcej, naprawdę ważną sprawą jest także to, jak dana proteza będzie się prezentowała. Dobrej jakości tworzywa są w stanie imitować wygląd prawdziwego zęba, co z całą pewnością pozwoli osiągnąć olbrzymie korzyści.
Jakie są najpopularniejsze materiały? Jeśli chodzi o implanty zębowe, to standardowo stosuje się tytan. Jest on nie tylko bardzo mocny, lecz również jest doskonale tolerowany przez organizm, dzięki czemu rzadziej dochodzi do odrzucenia implantu. Jeśli chodzi o ptotetyka korony zębowe lub licówki, to szeroko polecane są modele porcelanowe, które świetnie imitują wygląd prawdziwego zęba.

Redakcja

Powiązane wpisy