Jak działa aparat ortodontyczny?

Jak działa aparat ortodontyczny?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób w różnym wieku decyduje się na aparat ortodontyczny Olsztyn. Jakie są zdecydowanie największe zalety tego rozwiązania?

W jakim wieku najlepiej założyć aparat?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie ma najlepszego możliwego wieku, by zacząć nosić aparat ortodontyczny. Należy jednak pamiętać, że w przypadku dzieci w wieku 10-14 lat zarówno usta, jak i głowa jeszcze rosną. Ponadto wyrzynają się zęby stałe. Ostateczną decyzję powinien podjąć ortodonta dziecięcy Olsztyn. Rozwiązanie będzie skuteczne zarówno w przypadku wspomnianych dzieci, jak i osób dorosłych.

Jak długo powinno się nosić aparat ortodontyczny Olsztyn?

Warto wiedzieć, że dzieci przeważnie noszą aparat od roku do trzech lat. Oczywiście okres ten może się różnić. Wszystko zależy bowiem od powagi problemu i tempa wzrostu. Bardzo istotne znaczenie będzie także miała współpraca ze strony pacjenta. Jego zadaniem jest bowiem codzienne dbanie o higienę jamy ustnej. Pacjent nie może zapominać także o noszeniu elementów pomocniczych. Należy wśród nich wymienić dodatkowe gumki. Ortodonta dziecięcy Olsztyn rekomenduje również unikania potraw, które są szkodliwe dla aparatu.

Czy warto zdecydować się na aparat będąc osobą dorosłą?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku osób dorosłych aparat także jest bardzo skuteczny. Godny uwagi jest również fakt, że nowoczesne rodzaj aparatów są zdecydowanie mniej widoczne w porównaniu do tych znanych sprzed 10 czy 15 lat. Według statystyk aż 20% osób noszących aparat ortodontyczny ma więcej niż 18 lat. Ponadto bardzo dużo ludzi decyduje się na aparat później, gdyż wcześniej nie było ich na niego stać. Zęby mogły również przesunąć się z wiekiem. Ortodonta Olsztyn jest zdania, że warto zdecydować się na aparat nawet w dorosłym wieku. Dzięki temu można będzie później cieszyć się pięknym uśmiechem.

Jakie korzyści ma aparat poza zdecydowaną poprawą wyglądu zębów?

Warto wiedzieć, że bardzo duża liczna osób nosi aparat ortodontyczny Olsztyn ze względów estetycznych. Jak wiadomo proste zęby dają zdecydowanie większą liczbę korzyści zdrowotnych, niż mogłoby się wydawać. Znacznie łatwiej będzie je wyczyścić. Oznacza to, że zęby będą mniej narażone na zapalenie dziąseł czy próchnicę. Ortodonta Olsztyn ponadto uważa, że korekta zgryzu jest w stanie wyeliminować mnóstwo problemów strukturalnych. Nie wszyscy wiedzą, że noszenie omawianego aparatu ortodontycznego może przyczynić się do znacznego zmniejszenia bólu szczęki.

Redakcja

Powiązane wpisy