Implanty zębowe – jak wybrać?

Implanty zębowe – jak wybrać?

Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie każdej osoby. Jednak z wiekiem zęby psują się pomimo prawidłowej higieny jamy ustnej. W pewnym wieku zaczynają być widoczne braki, które należy uzupełnić, aby móc się szeroko uśmiechać. Najlepszą metodą uzupełniania ubytków są implanty. Ile kosztują implanty? Jak je wybrać?

Implanty zębowe Bielsko Biała – co to jest?

Implanty Bielsko Biała przypominają zęby, które umieszcza się w miejscach, w których są ubytki. Są to elementy, które przypominają śrubę. Najczęściej wykonane są one z tytanu lub tlenku cyrkonu. Taki materiał sprawia, że są one wytrzymałe i dobrze tolerowane przez organizm.

Implanty zębów Bielsko Biała wszczepia się na różne sposoby. Dostępne są standardowe implanty, które wymagają kilku wizyt. Można także wszczepić implanty jednofazowe podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Implanty zębów Bielsko Biała – ile kosztują?

Implanty Bielsko Biała wykonywane są w różny sposób. Na rynku dostępne są implanty wielu producentów, które wykonane są z różnych materiałów. Dlatego ciężko jest jednoznacznie określić cenę pojedynczego implantu.

Koszt najczęściej podawany jest przez dany gabinet stomatologiczny w widełkach, gdyż ciężko jest bez przeprowadzonego wywiadu oszacować pełną kwotę. Koszt implantu zależy od wielu czynników. Czasami wymagane jest przeprowadzenie wielu szczegółowych badań, które mają także wpływ na końcową cenę. Przy ustalaniu ceny należy dowiedzieć się, czy koszt obejmuje jedynie wszczepienie metalowej śruby, czy jest to cena za całość. Średnio przyjmuje się, że pełen koszt implantu jednego zęba wynosi około 4 000 złotych.

Implanty zębowe Bielsko Biała – jak wybrać?

Producenci implantów starają się cały czas udoskonalać swoje produkty. Oczywiście jest to związane z ceną produktu, która niestety nie należy do najniższych. Jednak implanty zębowe Bielsko Biała cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na wygląd i ich jakość. Zbyt tanie implanty powinny wzbudzić w każdym podejrzenia, gdyż wysoka jakość w tym wypadku przekłada się na cenę.

Wybór implantów najlepiej pozostawić stomatologowi. To właśnie on zna się na swojej pracy najlepiej i wie, który producent oferuje najlepszy produkt. Również umiejętności wstawienia implantu odgrywają kluczową rolę, dlatego należy wybrać gabinet stomatologiczny, w którym pracują doświadczeni lekarze w tym zakresie.

Redakcja

Powiązane wpisy