Implanty zębów, czyli powrót do pełnego uśmiechu

Implanty zębów, czyli powrót do pełnego uśmiechu

Braki w uzębieniu to znaczne pogorszenie jakości życia. Jama ustna przestaje być w pełni funkcjonalna, a nie mniej istotny jest także sam fakt estetyki – niepełny uśmiech bywa krępujący i może rodzić różnego rodzaju kompleksy. Aby uzupełnić tego rodzaju ubytki stosuje się różnorodne rozwiązania, a jednym z nich są implanty Szczecin. Na czym polega taki zabieg?

Zabieg wszczepienia implantów

Implanty Szczecin to nic innego jak specjalne śruby, które najczęściej wykonane są z tytanu i wszczepiane są w kości szczęki. Gdy rana ulegnie zagojeniu i implant się przyjmie, to na śrubę zakłada się koronę. Dzięki temu implant jest zupełnie nieodczuwalny, trwały i w 100 % zastępuje naturalny ząb.

Nie trzeba się także obawiać względów estetycznych, ponieważ korony są dobierane całkowicie indywidualnie i adekwatnie do koloru pozostałych zębów – nie jest więc możliwe rozpoznanie na pierwszy rzut oka, który ząb jest sztuczny.

Takie rozwiązanie jest więc idealnie przede wszystkim dla osób, które borykają się z utratą jednego lub kilku zębów. Implanty zębów Szczecin mogą być wszczepione w każdym miejscu i skutecznie maskować newralgiczne miejsca zapewniając tym samym pełny i piękny uśmiech.

Implanty Szczecin cennik

Implanty zębów Szczecin nie należą do najtańszych rozwiązań, ale przynoszą bardzo wiele korzyści. Na ostateczną cenę wpływ ma nie tylko ilość implantów, ale także materiał, z jakiego zostały wykonane, a często także sam producent. Tańsze implanty wcale nie oznaczają gorszej jakości. Są to kwestie, które zdecydowanie warto przedyskutować ze swoim stomatologiem i zapytać o dokładny koszt, czyli implanty Szczecin cennik.

Dobrze sporządzony implanty Szczecin cennik powinien więc zawierać propozycje od kilku producentów oraz implanty wykonane z różnych materiałów, w tym przede wszystkim koronę, która jest widoczna i może być zarówno porcelanowa, jak i ceramiczna lub jeszcze z innych materiałów, ale o tym ostatecznie decyduje pacjent.

Zanim jednak implant zostanie zastosowany, to konieczna jest wnikliwa konsultacja ze stomatologiem, który przeprowadza nie tylko szczegółowy wywiad i bada stan jamy ustnej, ale również zleca konkretne badania, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zastosowania implantów. Cały zabieg ma również postać dłuższego procesu i koniecznych jest co najmniej kilka wizyt w gabinecie dentystycznym .

Redakcja

Powiązane wpisy