Garść informacje na temat stomatologii zachowawczej

Garść informacje na temat stomatologii zachowawczej

Czym jest stomatologia zachowawcza Wrocław? To różne metody leczenia zębów, dzięki którym nawet mocno zepsute zęby mogą zostać wyleczone i służyć przez kolejne lata pacjentowi. Stomatologia zachowawcza Wrocław to między innymi leczenie endodontyczne, które jest jedną z najtrudniejszych procedur stomatologicznych i wymaga bardzo dużego doświadczenia i wiedzy ze strony stomatologa.

Stomatologia zachowawcza Wrocław

Leczenie kanałowe jest trudną i skomplikowaną procedurą stomatologiczną, dlatego warto wybierać się na nie tylko do sprawdzonych gabinetów i do lekarzy, którzy mają spore doświadczenie. Najlepiej korzystać z gabinetu, w których leczenie endodontyczne prowadzone jest pod mikroskopem. Mikroskop stomatologiczny pozwala przeprowadzić leczenie w sposób bardzo precyzyjny. Lekarz ogląda ząb w ogromnym powiększeniu, dzięki czemu może dobrze wyczyścić kanały zęba, a następnie je wypełnić. W dużym stopniu właśnie od tego zależy powodzenie tego rodzaju leczenia.

Wypełnienia światłoutwardzalne

Po każdym leczeniu zachowawczym stosuje się wypełnienia. Estetyczne wypełnienia zębów są istotne dla tego, by ząb po leczeniu mógł dalej spełniać swoją funkcję, a pacjent mógł czuć się komfortowo. Wypełnienia światłoutwardzalne są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie dają świetne efekty wizualne. Są praktycznie niewidoczne, dlatego pacjenci mogą czuć się komfortowo. Warto wiedzieć o tym, że takie estetyczne wypełnienia zębów to jednak wydatek, który pacjent musi ponieść samodzielnie. Niestety wypełnienia światłoutwardzalne w większości przypadków nie są refundowane przez NFZ.

Dlaczego warto wybrać estetyczne wypełnienia światłoutwardzalne?

Wypełnienia światłoutwardzalne charakteryzują się bardzo dużą trwałością. Plomb nie trzeba wymieniać nawet przez wiele lat. Często dopiero po około 10 latach od leczenia lekarz może wspomnieć o tym, że należy założyć nową plombę, ponieważ stara się skruszyła. To zatem inwestycja, która bardzo się opłaca. Ząb często nie nosi wizualnie śladów leczenia, pacjent czuję się bardzo komfortowo, a plomba jest trwała. Pacjent nie musi obawiać się o to, że podczas spożywania twardych posiłków powinien zachować ostrożność. Wypełnienia utwardzane światłem już po zakończeniu leczenia stomatologicznego są na tyle mocne, że swobodnie można jeść posiłki oraz pić.

Redakcja

Powiązane wpisy