Zalety kasetonów 3D

Zalety kasetonów 3D

Aranżacja mieszkania jest trudną sztuką. Trzeba połączyć w jedną całość potrzeby mieszkańców, wygodę oraz atrakcyjny i efektowny wygląd. Najczęściej kojarzy się nam to z generalnym remontem mieszkania i dużymi nakładami kosztów. Nie zawsze jednak musi tak być.

Sposoby na tanią zmianę aranżacji

Od czasu do czasu chcemy lub musimy odnowić nasze mieszkanie. Jednak często przeraża nas perspektywa kosztów i nieodzownego bałaganu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów możemy wszystkich tych problemów uniknąć.

W ostatnich latach bardzo dużą popularność zyskały kasetony styropianowe, w tym kasetony 3D, które tanim kosztem pozwalają na całkowitą metamorfozę wnętrza.

Różne kasetony sklep z materiałami budowlanymi oferuje do wykańczania wnętrz. Znajdziemy w nim kasetony do salonów i sypialni, ale także do kuchni i łazienek, które narażone są na działanie wilgoci.
Panele 3D bardzo dobrze nadają się do maskowania wszelkich uszkodzeń na ścianach lub suficie. Łatwy montaż umożliwia szybką zmianę ich wyglądu.

Zalety i wady kasetonów 3D

Kasetony i panele 3D wyróżniają się wypukłą trójwymiarową formą, która nadaje wnętrzom oryginalny wygląd. Mogą być wykonane z gipsu, płyty MDF lub styroduru, ten ostatni odporny jest na działanie wilgoci, dlatego wykonane z niego kasetony 3D mogą być wykorzystane w kuchni i łazience.

Zdecydowaną zaletą kasetonów 3 D są ich dekoracyjne efekty. Do wyboru są kasetony z wzorami geometrycznymi, kwiatowymi, imitującymi naturalne drewno lub kamień. Kasetony sklep to hasło, które po wpisaniu w wyszukiwarkę pozwoli na wybranie najbardziej odpowiedniego motywu i dopasowanie do ogólnej aranżacji mieszkania.
Dobrze dobrane panele 3D pozwalają na uzyskanie dodatkowych zaskakujących efektów dzięki zastosowaniu oświetlenia LED.

Kasetony 3D pozwalają na poprawę wizualnych parametrów pomieszczeń. Odpowiednio dobrane mogą obniżyć wysokość, wydłużyć je lub poszerzyć.

Do niewątpliwych zalet zaliczyć należy także łatwość ich układania na suficie lub ścianie. Wystarczy je tylko dopasować i przykleić.

Największą wadą paneli 3D jest ich mała odporność na uszkodzenia mechaniczne, dotyczy to jednak głównie paneli układanych na ścianach. jednak w razie uszkodzenia wystarczy wymienić pojedyncze elementy.

Nie ma też co ukrywać, że ich wypukła struktura sprzyja osadzaniu się kurzu, więc wymagają systematycznego odkurzania. Jednak efekty wizualne warte są zachodu. Niektóre kasetony można malować, więc jeżeli stracą swoją idealną biel, wystarczy tylko opakowanie farby.

Redakcja

Powiązane wpisy