W miejsce po usuniętym zębie warto wstawić implant

W miejsce po usuniętym zębie warto wstawić implant

Usunięcie zęba to trudna sytuacja wynikająca z oczywistego faktu. Stan danego zęba był na tyle zły, że stomatolog Wrocław nie był w stanie go wyleczyć. Puste miejsce po zębie można oczywiście pozostawić, jednak nie zawsze jest to opcja warta polecenia. Szczególnie przy przednich zębach, puste miejsce po usuniętym zębie to problem. Uśmiech już nie jest idealny, co więcej, sąsiadujące zęby mogą zacząć się pochylać w kierunku pustej przestrzeni. Przy tylnych zębach zaś puste miejsce i odsłonięte dziąsło to trudności z gryzieniem pokarmów. W praktycznie każdym przypadku więc warto pomyśleć o wstawieniu implantu. Dobry dentysta Wrocław wstawi go bez problemu, dzięki czemu uzębienie – przynajmniej wizualnie – będzie cały czas pełne.

Wstawianie implantu. Niejedna klinika dentystyczna Wrocław podejmie się takiego zadania

Nie każdy stomatolog Wrocław potrafi wstawić implant. Niejedna klinika dentystyczna Wrocław to miejsce, gdzie wykonuje się takie zabiegi. Niestety wiąże się to z ingerencją w dziąsło, bowiem właśnie w nie musi zostać wstawiona podstawa implantu. Potrzebny jest też czas, by zrosła się z dziąsłem. Na pewno nie będzie to trwało krócej niż kilka tygodni, po upływie których dobry dentysta Wrocław wkręci w podstawę przygotowany wcześniej implant. Wcześniejsza próba wkręcania mogłaby się zakończyć przekręceniem podstawy implantu. Żaden dentysta nie będzie chciał więc ryzykować, usuwać podstawy i wstawiać jej ponownie.

Koszty implantu nie są wysokie

Implant to koszt około tysiąca złotych. Są też tańsze, jednak wstawianie ich to duże ryzyko. Takie implanty często się łamią, po jakimś czasie więc wymagają wymiany. Oszczędność na implancie może więc skończyć się dodatkowymi i niemałymi wydatkami, dlatego dużo rozsądniej jest decydować się na droższy i lepszy implant. Taki wystarczy na wiele lat. Jeśli zaś coś z nim się stanie, stomatolog wykręci go z podstawy i wkręci kolejny, co nie będzie ani problematyczne ani też drogie. Zawsze też warto stawiać na implanty dobrych firm. Te mało znanych firm również mogą wymagać wymiany, a problemem może być dostępność nowego, który można by wkręcić w miejsce uszkodzonego.

Dobrej jakości implant jest dopasowany kształtem i kolorem do uzębienia, więc nikt z zewnątrz nie zauważy, że taki implant w uzębieniu posiadamy. Bez problemu więc możemy spożywać pokarmy i uśmiechać się bez obawy, że ktoś zauważy implanty w naszym uzębieniu.

Redakcja

Powiązane wpisy